Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.

DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 11973883 · J1999006266406
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO11973883
Nr. Reg. Comerțului J1999006266406
Sediu social Str. Serg. Ion Nuţu nr. 44, et. 4, ONE COTROCENI PARK. CORP A SI CORP B, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 50762
Telefon 0741533299

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IVYLON MANAGEMENT S.R.L. · administratorBYTE CONSULT SRL · administratorONEID PROFESSIONAL SERVICES S.R.L · administratorSAVIX ENTERPRISE TECHNOLOGY SOLUTIONS S.R.L · administratorSAVU CONSTANTIN ADRIAN · reprezentant al persoanei juridiceSTANESCU ADRIAN-VICTOR · administratorGEORGESCU CĂTĂLIN CRISTIAN · reprezentant al persoanei juridiceLOGOFĂTU CRISTIAN ION · reprezentant administrator persoana juridicaHERGHELEGIU CRISTIAN PAUL · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 23.06.2022
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. după CUI 11973883 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
147.699.510 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
2.579.157 lei
-47.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.7%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector29 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 15.340.548 lei20142015: 17.937.801 lei20152016: 19.783.793 lei20162017: 21.677.930 lei20172018: 27.750.128 lei20182019: 69.386.795 lei20192020: 87.436.639 lei20202021: 86.732.725 lei20212022: 103.036.297 lei20222023: 89.622.922 lei20232024: 166.277.749 lei20242025: 147.699.510 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 147.699.510 lei 2.579.157 lei 29
2024 166.277.749 lei 4.949.810 lei 32
2023 89.622.922 lei -7.184.641 lei 36
2022 103.036.297 lei -1.607.007 lei 38
2021 86.732.725 lei 3.197.184 lei 28
2020 87.436.639 lei -482.804 lei 24
2019 69.386.795 lei -3.607.586 lei 37
2018 27.750.128 lei 1.131.647 lei 6
2017 21.677.930 lei 170.834 lei 13
2016 19.783.793 lei -220.963 lei 15
2015 17.937.801 lei -847.720 lei 17
2014 15.340.548 lei 223.773 lei 9
2013 12.130.850 lei -250.220 lei 15
2012 14.455.872 lei -208.027 lei 14
2011 12.484.208 lei 8.698 lei 18
2009 13.653.292 lei 27.765 lei 21
2008 18.270.251 lei 793.823 lei 27

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 383 zile+98 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile−90 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,75%−1,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,89%+1,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,95×+0,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,25%−9,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,38%−1,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,73%−1,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 5.093.087 lei−103.093 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,79×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 78,4×−27,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,71%−1,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19 din 3.467 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 9.208 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)123
Valoare totală (2024–2026)369.989.958 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați28 · 1.351.858.836 lei

Autorități: MINISTERUL AFACERILOR INTERNE, AUTORITATEA PENTRU DIGITALIZAREA ROMANIEI, Direcția Generală de Protecție Internă

Achiziții directe (SEAP)57
Valoare totală (2024–2026)1.684.751 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL BUCURESTI, Ministerul Apararii U.M. 02046 CONSTANTA, Apavital SA Iasi

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume14
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 23.06.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 23.06.2022 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENDRIO SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 11973883, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999006266406. Firma a fost înființată la data de 23 iulie 1999 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 147.699.510 lei și un rezultat net de 2.579.157 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.?

DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. (CUI 11973883) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 19 din 3.467 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 99% dintre cele 9.208 firme active cu CAEN 6220.

Este DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. (CUI 11973883) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENDRIO SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 147.699.510 lei și un număr mediu de 29 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENDRIO SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează DENDRIO SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.