Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › COLOR COMMUNICATION SRL

COLOR COMMUNICATION SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 12047368 · J40/6687/1999
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COLOR COMMUNICATION SRL
Cod fiscal (CIF) RO12047368
Nr. Reg. Comerțului J40/6687/1999
Sediu social Bld. Iuliu Maniu nr. 105, bl. C, sc. 3, et. 4, ap. 77, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0723196586

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

STANCU ALIN-FLORENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 14.10.2003
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COLOR COMMUNICATION SRL după CUI 12047368 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
46.326 lei
+78.0% vs 2024
Profit net 2025
-123.790 lei
+61.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-267.2%
Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 9.297 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 21.249 lei20142015: 129.373 lei20152016: 355.675 lei20162017: 496.961 lei20172018: 351.293 lei20182019: 266.233 lei20192020: 341.995 lei20202021: 836.520 lei20212022: 696.488 lei20222023: 826.980 lei20232024: 26.041 lei20242025: 46.326 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 46.326 lei -123.790 lei 1
2024 26.041 lei -318.578 lei 2
2023 826.980 lei 90.077 lei 2
2022 696.488 lei 41.959 lei 2
2021 836.520 lei 192.521 lei
2020 341.995 lei -16.249 lei
2019 266.233 lei 7.317 lei
2018 351.293 lei 76.155 lei
2017 496.961 lei 143.826 lei
2016 355.675 lei 84.397 lei
2015 129.373 lei 39.061 lei
2014 21.249 lei -27.467 lei
2013 43.008 lei -38.108 lei
2012 143.570 lei -23.073 lei
2011 443.760 lei -15.710 lei
2009 379.679 lei -13.770 lei
2008 294.024 lei 860 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 445 zile−692 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 350 zile−212 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -267,21%+956,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,27%+8,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,92×−0,95 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,51×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -112,62%+23,69 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -75,18%+26,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,76%−7,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 46.326 lei+33.305 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,28×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -28,93%+63,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.373 din 15.356 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 25.832 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 14.10.2003

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COLOR COMMUNICATION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COLOR COMMUNICATION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COLOR COMMUNICATION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COLOR COMMUNICATION SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 12047368, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/6687/1999. Firma a fost înființată la data de 19 august 1999 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, COLOR COMMUNICATION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 46.326 lei și un rezultat net de -123.790 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COLOR COMMUNICATION SRL?

COLOR COMMUNICATION SRL (CUI 12047368) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COLOR COMMUNICATION SRL în sectorul său?

COLOR COMMUNICATION SRL ocupă locul 11.373 din 15.356 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COLOR COMMUNICATION SRL față de firmele din același domeniu?

COLOR COMMUNICATION SRL este mai veche decât 98% dintre cele 25.832 firme active cu CAEN 7311.

Este COLOR COMMUNICATION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COLOR COMMUNICATION SRL (CUI 12047368) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COLOR COMMUNICATION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COLOR COMMUNICATION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COLOR COMMUNICATION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COLOR COMMUNICATION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COLOR COMMUNICATION SRL plătitoare de TVA?

Da, COLOR COMMUNICATION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COLOR COMMUNICATION SRL?

În anul 2025, COLOR COMMUNICATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 46.326 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COLOR COMMUNICATION SRL?

Firmoscop analizează COLOR COMMUNICATION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.