Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › EST-GATER SRL

EST-GATER SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Mun. Câmpulung Moldovenesc
CUI 12050541 · J33/334/1999
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EST-GATER SRL
Cod fiscal (CIF) RO12050541
Nr. Reg. Comerțului J33/334/1999
Sediu social Str. Ciprian Porumbescu nr. 2, bl. 48, sc. A, et. 1, ap. 4, Mun. Câmpulung Moldovenesc, jud. SUCEAVA, 725100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

COVATARU NECULAI-SORIN · administratorDAMIAN VASILICA-ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.08.1999
CAEN1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EST-GATER SRL după CUI 12050541 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
243.023 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
111.112 lei
+537.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă45.7%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.889 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 277.551 lei20132014: 171.669 lei20142015: 191.896 lei20152016: 189.402 lei20162017: 186.470 lei20172018: 195.908 lei20182020: 216.748 lei20202021: 171.462 lei20212022: 209.027 lei20222023: 210.232 lei20232024: 230.899 lei20242025: 243.023 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 243.023 lei 111.112 lei 1
2024 230.899 lei 17.419 lei 1
2023 210.232 lei 77.717 lei 1
2022 209.027 lei 32.994 lei 1
2021 171.462 lei 857 lei 1
2020 216.748 lei 79.290 lei 1
2018 195.908 lei 56.179 lei 1
2017 186.470 lei 346 lei 1
2016 189.402 lei 43.829 lei 1
2015 191.896 lei -62.036 lei
2014 171.669 lei 7.769 lei
2013 277.551 lei -86.101 lei
2012 383.070 lei 117 lei
2010 231.497 lei 32.940 lei
2009 409.851 lei 765 lei
2008 1.153.657 lei 259 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 72 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 132 zile+64 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,72%+38,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,67%+0,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 27,22×−9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,85%+7,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,53%+7,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,33%−0,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 243.023 lei+12.124 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 87,61%+78,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 715 din 1.750 firme active cu bilanț depus (CAEN 1610)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 3.813 firme active din sector
SectorCAEN 1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EST-GATER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EST-GATER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EST-GATER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EST-GATER SRL, cu sediul în Mun. Câmpulung Moldovenesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 12050541, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/334/1999. Firma a fost înființată la data de 20 august 1999 și are ca obiect principal de activitate Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1610).

La ultima verificare, EST-GATER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 243.023 lei și un rezultat net de 111.112 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EST-GATER SRL?

EST-GATER SRL (CUI 12050541) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EST-GATER SRL în sectorul său?

EST-GATER SRL ocupă locul 715 din 1.750 firme active cu bilanț depus în CAEN 1610 (Tăierea și rindeluirea lemnului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EST-GATER SRL față de firmele din același domeniu?

EST-GATER SRL este mai veche decât 88% dintre cele 3.813 firme active cu CAEN 1610.

Este EST-GATER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EST-GATER SRL (CUI 12050541) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EST-GATER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EST-GATER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EST-GATER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EST-GATER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EST-GATER SRL plătitoare de TVA?

Da, EST-GATER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EST-GATER SRL?

În anul 2025, EST-GATER SRL a raportat o cifră de afaceri de 243.023 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EST-GATER SRL?

Firmoscop analizează EST-GATER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.