Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › AVIPLUS SRL

AVIPLUS SRL

Înființată în 1999 · 27 ani vechime · Sat Floreşti Com. Floreşti
CUI 12050835 · J12/992/1999
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AVIPLUS SRL
Cod fiscal (CIF) RO12050835
Nr. Reg. Comerțului J12/992/1999
Sediu social Str. Castanilor nr. 2, Sat Floreşti Com. Floreşti, jud. CLUJ, 407280
Telefon 0264426041

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

MATEȘ ION · administratorMATEȘ IOANA ILEANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 27.12.2017
CAEN4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AVIPLUS SRL după CUI 12050835 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
974.386 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
852.396 lei
-15.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă87.5%
Față de sectorpeste 98% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 352 de firme din Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 38% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 348 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2018: 295.965 lei296K lei20182019: 715.151 lei715K lei20192020: 708.565 lei709K lei20202021: 665.227 lei665K lei20212022: 972.774 lei973K lei20222023: 800.621 lei801K lei20232024: 1.135.220 lei1,1 mil. lei20242025: 974.386 lei974K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 974.386 lei 852.396 lei 1
2024 1.135.220 lei 1.009.436 lei 1
2023 800.621 lei 712.773 lei 1
2022 972.774 lei 892.550 lei 1
2021 665.227 lei 603.849 lei
2020 708.565 lei 646.404 lei
2019 715.151 lei 643.756 lei
2018 295.965 lei 272.247 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2018–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 272 zile−37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 145 zile−62 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 87,48%−1,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,04%−2,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,17×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,85×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,97% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 53,95%+2,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,96%+2,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 974.386 lei−160.834 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,62× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 800,46%−285,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 161 din 565 firme active cu bilanț depus (CAEN 4611)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 1.199 firme active din sector
SectorCAEN 4611 · Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AVIPLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AVIPLUS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AVIPLUS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AVIPLUS SRL, cu sediul în Sat Floreşti Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 12050835, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/992/1999. Firma a fost înființată la data de 20 august 1999 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate (CAEN 4611).

La ultima verificare, AVIPLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 974.386 lei și un rezultat net de 852.396 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AVIPLUS SRL?

AVIPLUS SRL (CUI 12050835) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AVIPLUS SRL în sectorul său?

AVIPLUS SRL ocupă locul 161 din 565 firme active cu bilanț depus în CAEN 4611 (Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AVIPLUS SRL față de firmele din același domeniu?

AVIPLUS SRL este mai veche decât 94% dintre cele 1.199 firme active cu CAEN 4611.

Este AVIPLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AVIPLUS SRL (CUI 12050835) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AVIPLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AVIPLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AVIPLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AVIPLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AVIPLUS SRL plătitoare de TVA?

Da, AVIPLUS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AVIPLUS SRL?

În anul 2025, AVIPLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 974.386 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AVIPLUS SRL?

Firmoscop analizează AVIPLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.