Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › APĂ TERMIC TRANSPORT SA

APĂ TERMIC TRANSPORT SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Albeşti Com. Albeşti
CUI 1225869 · J1998000229262
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire APĂ TERMIC TRANSPORT SA
Cod fiscal (CIF) RO1225869
Nr. Reg. Comerțului J1998000229262
Sediu social Str. Calea Baraţilor nr. 11, Sat Albeşti Com. Albeşti, jud. MUREŞ, 547025
Telefon 0265772352

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STROIA COSMINA-BEATRICE · administratorCORMAN IOAN-CIPRIAN · administratorANGELESCU SERGIU GABRIEL · administratorMUNTEAN DORALINA · administrator

Identitate

Starecapital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005
CAEN4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate de stat-societate comerciala

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută APĂ TERMIC TRANSPORT SA după CUI 1225869 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
12.273.831 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
188.915 lei
-30.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 754 de firme din Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector85 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 812 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.945.227 lei20142015: 6.614.708 lei20152016: 6.978.016 lei20162017: 8.108.852 lei20172018: 8.459.681 lei20182019: 9.559.685 lei20192020: 10.180.022 lei20202021: 10.491.124 lei20212022: 10.270.818 lei20222023: 10.780.866 lei20232024: 11.714.911 lei20242025: 12.273.831 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.273.831 lei 188.915 lei 85
2024 11.714.911 lei 270.925 lei 85
2023 10.780.866 lei 59.760 lei 85
2022 10.270.818 lei 55.357 lei 85
2021 10.491.124 lei 1.924 lei 99
2020 10.180.022 lei -206.534 lei 105
2019 9.559.685 lei 8.131 lei 107
2018 8.459.681 lei 50.794 lei 106
2017 8.108.852 lei -199.742 lei 104
2016 6.978.016 lei 35.485 lei 107
2015 6.614.708 lei 149.595 lei 109
2014 5.945.227 lei 63.556 lei 107
2013 5.418.140 lei 99.906 lei 112
2012 4.904.648 lei 7.903 lei 126
2011 4.754.120 lei -302.944 lei 131
2010 4.725.125 lei 89.018 lei 115
2009 4.392.803 lei 24.089 lei 118
2008 4.219.950 lei 1.007 lei 120

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 88 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 329 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,54%−0,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,74%−1,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,82×+0,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,83× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,29%−2,73 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,33%−0,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,06%−1,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 144.398 lei+6.576 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,86×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,62×+1,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,01%−1,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 86 din 1.295 firme active cu bilanț depus (CAEN 4931)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.894 firme active din sector
SectorCAEN 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru APĂ TERMIC TRANSPORT SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți APĂ TERMIC TRANSPORT SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru APĂ TERMIC TRANSPORT SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

APĂ TERMIC TRANSPORT SA, cu sediul în Sat Albeşti Com. Albeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 1225869, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1998000229262. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN 4931).

La ultima verificare, APĂ TERMIC TRANSPORT SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.273.831 lei și un rezultat net de 188.915 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are APĂ TERMIC TRANSPORT SA?

APĂ TERMIC TRANSPORT SA (CUI 1225869) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă APĂ TERMIC TRANSPORT SA în sectorul său?

APĂ TERMIC TRANSPORT SA ocupă locul 86 din 1.295 firme active cu bilanț depus în CAEN 4931 (Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este APĂ TERMIC TRANSPORT SA față de firmele din același domeniu?

APĂ TERMIC TRANSPORT SA este mai veche decât 97% dintre cele 1.894 firme active cu CAEN 4931.

Este APĂ TERMIC TRANSPORT SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare APĂ TERMIC TRANSPORT SA (CUI 1225869) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este APĂ TERMIC TRANSPORT SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, APĂ TERMIC TRANSPORT SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în APĂ TERMIC TRANSPORT SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru APĂ TERMIC TRANSPORT SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este APĂ TERMIC TRANSPORT SA plătitoare de TVA?

Da, APĂ TERMIC TRANSPORT SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a APĂ TERMIC TRANSPORT SA?

În anul 2025, APĂ TERMIC TRANSPORT SA a raportat o cifră de afaceri de 12.273.831 lei și un număr mediu de 85 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu APĂ TERMIC TRANSPORT SA?

Firmoscop analizează APĂ TERMIC TRANSPORT SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.