Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › CAMBUS SA

CAMBUS SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Sighişoara
CUI 1226252 · J1991000155263
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAMBUS SA
Cod fiscal (CIF) RO1226252
Nr. Reg. Comerțului J1991000155263
Sediu social Str. Libertăţii nr. 53, Mun. Sighişoara, jud. MUREŞ, 545400
Telefon 772660

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BÂNDEA DAN-EUGEN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN8553 · Școli de conducere (pilotaj)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAMBUS SA după CUI 1226252 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
760.754 lei
+34.0% vs 2024
Profit net 2025
-297.836 lei
+15.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-39.2%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.373 de firme din Școli de conducere (pilotaj) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,7%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.494 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 534.300 lei20142015: 550.513 lei20152016: 545.335 lei20162017: 583.448 lei20172018: 563.190 lei20182019: 691.434 lei20192020: 530.082 lei20202021: 563.662 lei20212022: 580.005 lei20222023: 378.965 lei20232024: 568.361 lei20242025: 760.754 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 760.754 lei -297.836 lei 10
2024 568.361 lei -352.167 lei 11
2023 378.965 lei -212.051 lei 10
2022 580.005 lei 3.374.259 lei 11
2021 563.662 lei -101.309 lei 12
2020 530.082 lei -64.486 lei 11
2019 691.434 lei -18.422 lei 13
2018 563.190 lei -126.627 lei 15
2017 583.448 lei -92.197 lei 14
2016 545.335 lei -150.989 lei 15
2015 550.513 lei -88.724 lei 16
2014 534.300 lei -96.219 lei 17
2013 601.415 lei -45.918 lei 16
2012 610.994 lei -68.698 lei 18
2011 600.661 lei -55.631 lei 18
2010 527.199 lei 112.749 lei 18
2009 554.549 lei -149.631 lei 25
2008 1.167.305 lei 29.432 lei 28

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 53 zile−35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 29 zile−79 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -39,15%+22,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,31%−0,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 23,23×+2,03 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -11,99%+0,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -11,51%+0,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96%+0,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 76.075 lei+24.406 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -26,52%+8,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 147 din 1.777 firme active cu bilanț depus (CAEN 8553)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 4.757 firme active din sector
SectorCAEN 8553 · Școli de conducere (pilotaj) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAMBUS SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAMBUS SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAMBUS SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAMBUS SA, cu sediul în Mun. Sighişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 1226252, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000155263. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).

La ultima verificare, CAMBUS SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 760.754 lei și un rezultat net de -297.836 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAMBUS SA?

CAMBUS SA (CUI 1226252) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAMBUS SA în sectorul său?

CAMBUS SA ocupă locul 147 din 1.777 firme active cu bilanț depus în CAEN 8553 (Școli de conducere (pilotaj)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAMBUS SA față de firmele din același domeniu?

CAMBUS SA este mai veche decât 99% dintre cele 4.757 firme active cu CAEN 8553.

Este CAMBUS SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAMBUS SA (CUI 1226252) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAMBUS SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAMBUS SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAMBUS SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAMBUS SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAMBUS SA plătitoare de TVA?

Da, CAMBUS SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAMBUS SA?

În anul 2025, CAMBUS SA a raportat o cifră de afaceri de 760.754 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAMBUS SA?

Firmoscop analizează CAMBUS SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.