Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Alba › I & L TEHNOCONSULTING SRL

I & L TEHNOCONSULTING SRL

Înființată în 1999 · 27 de ani vechime · Mun. Aiud
CUI 12282312 · J1999000396011
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire I & L TEHNOCONSULTING SRL
Cod fiscal (CIF) RO12282312
Nr. Reg. Comerțului J1999000396011
Sediu social Str. OSTAŞILOR nr. 60, Municipiul Aiud, jud. Alba, 3325
Telefon 0744527306

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

ISPAS IOAN NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută I & L TEHNOCONSULTING SRL după CUI 12282312 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
6.102.559 lei
+37,0% vs 2024
Profit net 2025
716.319 lei
+10,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.7%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 170.339 lei20142015: 202.297 lei20152016: 543.573 lei20162017: 1.124.739 lei20172018: 1.186.995 lei20182019: 1.032.603 lei20192020: 1.566.601 lei20202021: 1.793.095 lei20212022: 3.172.271 lei20222023: 4.470.006 lei20232024: 4.448.582 lei20242025: 6.102.559 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.102.559 lei 716.319 lei 12
2024 4.448.582 lei 649.170 lei 10
2023 4.470.006 lei 525.692 lei 7
2022 3.172.271 lei 1.342.641 lei 7
2021 1.793.095 lei 795.150 lei 4
2020 1.566.601 lei 867.332 lei 3
2019 1.032.603 lei 404.616 lei 4
2018 1.186.995 lei 315.165 lei 4
2017 1.124.739 lei 609.672 lei 2
2016 543.573 lei 198.550 lei 2
2015 202.297 lei 19.007 lei 3
2014 170.339 lei 40.726 lei 2
2013 47.173 lei 61.665 lei 4
2012 91.194 lei -10.067 lei 2
2011 61.393 lei -993 lei 2
2010 10.850 lei -14.128 lei 1
2008 18.624 lei -8.946 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 84.511 lei 3 20 noiembrie 2025

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 144 de zile−83 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 109 zile+48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,74%−2,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,94%−2,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,57×+0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,85×−0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,33%+1,57 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,59%+1,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,77%+4,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 508.547 lei+63.689 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,99×+0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,96×+3,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 61 de zile−108 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,75%−4,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 506 din 18.367 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 32.724 de firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)8
Valoare totală (2025–2026)16.193.500 lei

Autorități: Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A., SPEEH HIDROELECTRICA SA, Societatea Electrocentrale Craiova SA

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru I & L TEHNOCONSULTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți I & L TEHNOCONSULTING SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

I & L TEHNOCONSULTING SRL, cu sediul în Mun. Aiud, are codul unic de înregistrare (CUI) 12282312, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999000396011. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, I & L TEHNOCONSULTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.102.559 lei și un rezultat net de 716.319 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are I & L TEHNOCONSULTING SRL?

I & L TEHNOCONSULTING SRL (CUI 12282312) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă I & L TEHNOCONSULTING SRL în sectorul său?

I & L TEHNOCONSULTING SRL ocupă locul 506 din 18.367 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este I & L TEHNOCONSULTING SRL față de firmele din același domeniu?

I & L TEHNOCONSULTING SRL este mai veche decât 96% dintre cele 32.724 de firme active cu CAEN 7112.

Este I & L TEHNOCONSULTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare I & L TEHNOCONSULTING SRL (CUI 12282312) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este I & L TEHNOCONSULTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, I & L TEHNOCONSULTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în I & L TEHNOCONSULTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru I & L TEHNOCONSULTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este I & L TEHNOCONSULTING SRL plătitoare de TVA?

Da, I & L TEHNOCONSULTING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a I & L TEHNOCONSULTING SRL?

În anul 2025, I & L TEHNOCONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.102.559 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu I & L TEHNOCONSULTING SRL?

Firmoscop analizează I & L TEHNOCONSULTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7112 din Alba, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.