Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › SHARK TECHNOLOGY SRL

SHARK TECHNOLOGY SRL

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 12282843 · J40/11192/2009
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SHARK TECHNOLOGY SRL
Cod fiscal (CIF) RO12282843
Nr. Reg. Comerțului J40/11192/2009
Sediu social Pţa. Eudoxiu Hurmuzachi nr. 262P, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 22101

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DRAGOŞ ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 19.11.2009
CAEN4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SHARK TECHNOLOGY SRL după CUI 12282843 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.807.115 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
407.463 lei
+1.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă22.5%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 409 de firme din Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 406 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 853.208 lei20132014: 1.412.016 lei20142015: 1.386.854 lei20152016: 1.204.244 lei20162017: 977.055 lei20172018: 1.074.943 lei20182019: 1.340.552 lei20192020: 1.301.138 lei20202021: 1.367.028 lei20212023: 1.289.800 lei20232024: 1.576.641 lei20242025: 1.807.115 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.807.115 lei 407.463 lei 3
2024 1.576.641 lei 403.479 lei 2
2023 1.289.800 lei 149.808 lei 3
2021 1.367.028 lei 63.090 lei 3
2020 1.301.138 lei 180.921 lei 3
2019 1.340.552 lei 232.925 lei 3
2018 1.074.943 lei 147.028 lei 2
2017 977.055 lei 172.244 lei 2
2016 1.204.244 lei 248.698 lei 2
2015 1.386.854 lei 115.665 lei 4
2014 1.412.016 lei -210.671 lei 4
2013 853.208 lei -317.385 lei 3
2012 1.042.293 lei -374.219 lei 2
2011 939.768 lei -125.153 lei 2
2010 744.850 lei -341.176 lei 3
2009 610.228 lei -68.219 lei 3
2008 839.831 lei 21.084 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 88 zile−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 22,55%−3,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,59%−18,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,98×+0,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,02×−1,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,17%−114,46 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,13%−17,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,53%+18,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 602.372 lei−185.949 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,09×−0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,67×−2,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 48 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 36,92%−1,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 129 din 653 firme active cu bilanț depus (CAEN 4754)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 1.065 firme active din sector
SectorCAEN 4754 · Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2026)77.281 lei

Autorități: Banca Nationala a Romaniei

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024–2026)7.180 lei

Cumpărători: Regia Autonoma Administratia Patrimoniului Protocolului de Stat Bucuresti, Ministerul Apararii - Spitalul Militar de Urgenta "Dr. Constantin Papilian"Cluj-Napoca (U.M 02454)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Baia Mare → Sector 2 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.11.2009
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J24/554/1999 → J40/11192/2009
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 19.11.2009 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Maramureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Baia Mare
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11192/2009 → J24/554/1999
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Maramureş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Baia Mare → Bucureşti Sectorul 2

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SHARK TECHNOLOGY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SHARK TECHNOLOGY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SHARK TECHNOLOGY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SHARK TECHNOLOGY SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 12282843, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11192/2009. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate (CAEN 4754).

La ultima verificare, SHARK TECHNOLOGY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.807.115 lei și un rezultat net de 407.463 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SHARK TECHNOLOGY SRL?

SHARK TECHNOLOGY SRL (CUI 12282843) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SHARK TECHNOLOGY SRL în sectorul său?

SHARK TECHNOLOGY SRL ocupă locul 129 din 653 firme active cu bilanț depus în CAEN 4754 (Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SHARK TECHNOLOGY SRL față de firmele din același domeniu?

SHARK TECHNOLOGY SRL este mai veche decât 82% dintre cele 1.065 firme active cu CAEN 4754.

Este SHARK TECHNOLOGY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SHARK TECHNOLOGY SRL (CUI 12282843) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SHARK TECHNOLOGY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SHARK TECHNOLOGY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SHARK TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SHARK TECHNOLOGY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SHARK TECHNOLOGY SRL plătitoare de TVA?

Da, SHARK TECHNOLOGY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SHARK TECHNOLOGY SRL?

În anul 2025, SHARK TECHNOLOGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.807.115 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SHARK TECHNOLOGY SRL?

Firmoscop analizează SHARK TECHNOLOGY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.