Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › JERMED SRL

JERMED SRL

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Orş. Făurei
CUI 12312545 · J1999000302096
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JERMED SRL
Cod fiscal (CIF) RO12312545
Nr. Reg. Comerțului J1999000302096
Sediu social Str. Păcii nr. 1-5, bl. A2, et. P, Orş. Făurei, jud. BRĂILA, 815100
Telefon 239661616

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

JERCAN CONSTANTIN · administratorJERCAN DANIEL-COSMIN · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 05.04.2017
CAEN7500 · Activități veterinare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JERMED SRL după CUI 12312545 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.119.200 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
298.563 lei
+26.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.7%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.033 de firme din Activități veterinare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.066 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2017: 133.074 lei133K lei20172018: 552.120 lei552K lei20182019: 529.171 lei529K lei20192020: 685.166 lei685K lei20202021: 820.910 lei821K lei20212022: 872.381 lei872K lei20222023: 1.021.273 lei1,0 mil. lei20232024: 1.031.979 lei1,0 mil. lei20242025: 1.119.200 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.119.200 lei 298.563 lei 5
2024 1.031.979 lei 235.795 lei 5
2023 1.021.273 lei 337.953 lei 5
2022 872.381 lei 351.153 lei 6
2021 820.910 lei 365.970 lei 4
2020 685.166 lei 257.339 lei 4
2019 529.171 lei 157.667 lei 3
2018 552.120 lei 123.406 lei 4
2017 133.074 lei 1.510 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2017–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 30 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,68%+3,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,74%+2,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,28×−1,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 52%+19,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 44,85%+15,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,26%−2,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 223.840 lei+17.444 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,68×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 15,3×−53,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 24 zile+19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 40,5%+6,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 529 din 3.985 firme active cu bilanț depus (CAEN 7500)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 5.185 firme active din sector
SectorCAEN 7500 · Activități veterinare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JERMED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JERMED SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru JERMED SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JERMED SRL, cu sediul în Orş. Făurei, are codul unic de înregistrare (CUI) 12312545, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999000302096. Firma a fost înființată la data de 26 octombrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Activități veterinare (CAEN 7500).

La ultima verificare, JERMED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.119.200 lei și un rezultat net de 298.563 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JERMED SRL?

JERMED SRL (CUI 12312545) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă JERMED SRL în sectorul său?

JERMED SRL ocupă locul 529 din 3.985 firme active cu bilanț depus în CAEN 7500 (Activități veterinare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JERMED SRL față de firmele din același domeniu?

JERMED SRL este mai veche decât 92% dintre cele 5.185 firme active cu CAEN 7500.

Este JERMED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare JERMED SRL (CUI 12312545) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este JERMED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, JERMED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în JERMED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JERMED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JERMED SRL plătitoare de TVA?

Da, JERMED SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JERMED SRL?

În anul 2025, JERMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.119.200 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JERMED SRL?

Firmoscop analizează JERMED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.