MIVAROM IMPEX SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 20 octombrie 2026.
Reprezentanți
VASILESCU ŞTEFAN FLORIAN · administratorVASILESCU MIHAI · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 20 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 20 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 20 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută MIVAROM IMPEX SRL după CUI 12326575 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 13.945.520 lei | 1.203.869 lei | 13 |
| 2024 | 13.840.906 lei | 316.833 lei | 14 |
| 2023 | 13.769.182 lei | 1.160.810 lei | 14 |
| 2022 | 20.896.308 lei | 2.213.563 lei | 15 |
| 2021 | 16.890.775 lei | 2.014.377 lei | 14 |
| 2020 | 16.626.207 lei | 1.762.252 lei | 13 |
| 2019 | 15.351.055 lei | 1.836.233 lei | 14 |
| 2018 | 14.144.642 lei | 1.860.705 lei | 16 |
| 2017 | 15.543.946 lei | 2.208.097 lei | 15 |
| 2016 | 15.691.343 lei | 2.357.740 lei | 15 |
| 2015 | 14.460.295 lei | 2.449.458 lei | 13 |
| 2014 | 13.604.239 lei | 2.213.094 lei | 11 |
| 2013 | 12.418.770 lei | 2.074.914 lei | 9 |
| 2012 | 11.687.736 lei | 2.175.332 lei | 6 |
| 2011 | 10.418.773 lei | 1.958.784 lei | 6 |
| 2010 | 7.711.029 lei | 1.604.682 lei | 6 |
| 2009 | 5.532.169 lei | 1.080.743 lei | 4 |
| 2008 | 3.716.396 lei | 631.942 lei | 6 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 61 din 4.267 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4778) |
| Vechime relativă | mai veche decât 91% dintre cele 7.471 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru MIVAROM IMPEX SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți MIVAROM IMPEX SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
MIVAROM IMPEX SRL, cu sediul în Sat Calomfireşti, Comuna Poroschia, are codul unic de înregistrare (CUI) 12326575, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/218/1999. Firma a fost înființată la data de 5 octombrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN 4778).
La ultima verificare, MIVAROM IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.945.520 lei și un rezultat net de 1.203.869 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 20 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are MIVAROM IMPEX SRL?
MIVAROM IMPEX SRL (CUI 12326575) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 20 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă MIVAROM IMPEX SRL în sectorul său?
MIVAROM IMPEX SRL ocupă locul 61 din 4.267 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4778 (Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate), după cifra de afaceri.
Cât de veche este MIVAROM IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?
MIVAROM IMPEX SRL este mai veche decât 91% dintre cele 7.471 de firme active cu CAEN 4778.
Este MIVAROM IMPEX SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare MIVAROM IMPEX SRL (CUI 12326575) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este MIVAROM IMPEX SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, MIVAROM IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în MIVAROM IMPEX SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIVAROM IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este MIVAROM IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da, MIVAROM IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a MIVAROM IMPEX SRL?
În anul 2025, MIVAROM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.945.520 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIVAROM IMPEX SRL?
Firmoscop analizează MIVAROM IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- ELECTRO ACCES SRL · Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea · CA 7.703.220 lei
- 360 GROUP SRL · Sat Peretu, Comuna Peretu · CA 6.009.896 lei
- ZCS CONCEPT SRL · Municipiul Alexandria · CA 5.304.452 lei
- ROMNETS CORPORATION SRL · Sat Suhaia, Comuna Suhaia · CA 4.434.467 lei
- ELECTROSERV GRUP SRL · Municipiul Roşiori de Vede · CA 3.533.571 lei
- TELEORMANUL SA · Municipiul Alexandria · CA 3.291.986 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 20 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.