Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › LUMINA PRODCOM SRL

LUMINA PRODCOM SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Reghin
CUI 1237006 · J1991000703262
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUMINA PRODCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO1237006
Nr. Reg. Comerțului J1991000703262
Sediu social Str. PANDURILOR nr. 57, Mun. Reghin, jud. MUREŞ, 545300
Telefon 0265523749

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUMINA PRODCOM SRL după CUI 1237006 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
20.011.502 lei
+33.0% vs 2024
Profit net 2025
1.596.046 lei
+41.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Față de sectorpeste 80% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 273 de firme din Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 229 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 662.568 lei20142015: 657.452 lei20152016: 757.009 lei20162017: 4.344.257 lei20172018: 5.446.936 lei20182019: 6.110.052 lei20192020: 6.605.475 lei20202021: 7.708.539 lei20212022: 10.454.232 lei20222023: 12.314.555 lei20232024: 15.011.247 lei20242025: 20.011.502 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 20.011.502 lei 1.596.046 lei 12
2024 15.011.247 lei 1.124.802 lei 12
2023 12.314.555 lei 506.876 lei 14
2022 10.454.232 lei 1.246.061 lei 19
2021 7.708.539 lei 737.199 lei 21
2020 6.605.475 lei 509.954 lei 21
2019 6.110.052 lei 379.052 lei 23
2018 5.446.936 lei 377.304 lei 24
2017 4.344.257 lei 324.171 lei 23
2016 757.009 lei -104.744 lei 12
2015 657.452 lei -36.557 lei 12
2014 662.568 lei -69.783 lei 14
2013 559.968 lei -56.095 lei 11
2012 484.848 lei -59.439 lei 10
2011 232.780 lei -89.180 lei 6
2010 264.033 lei -22.477 lei 6
2009 264.905 lei -82.035 lei 8
2008 265.657 lei 1.876 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17 zile−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,98%+0,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,63%+6,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,86×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,16×+0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 114,95%+52,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 53,3%+20,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,37%−6,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.667.625 lei+416.688 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,68×+2,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 109,07×+59,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,28%+0,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 46 din 480 firme active cu bilanț depus (CAEN 4633)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 867 firme active din sector
SectorCAEN 4633 · Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 16 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J26/703/1991 → J1991000703262

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUMINA PRODCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUMINA PRODCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUMINA PRODCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUMINA PRODCOM SRL, cu sediul în Mun. Reghin, are codul unic de înregistrare (CUI) 1237006, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000703262. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile (CAEN 4633).

La ultima verificare, LUMINA PRODCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20.011.502 lei și un rezultat net de 1.596.046 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUMINA PRODCOM SRL?

LUMINA PRODCOM SRL (CUI 1237006) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUMINA PRODCOM SRL în sectorul său?

LUMINA PRODCOM SRL ocupă locul 46 din 480 firme active cu bilanț depus în CAEN 4633 (Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUMINA PRODCOM SRL față de firmele din același domeniu?

LUMINA PRODCOM SRL este mai veche decât 99% dintre cele 867 firme active cu CAEN 4633.

Este LUMINA PRODCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUMINA PRODCOM SRL (CUI 1237006) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUMINA PRODCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUMINA PRODCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUMINA PRODCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUMINA PRODCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUMINA PRODCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, LUMINA PRODCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUMINA PRODCOM SRL?

În anul 2025, LUMINA PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.011.502 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUMINA PRODCOM SRL?

Firmoscop analizează LUMINA PRODCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.