Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › ROBUR SRL

ROBUR SRL

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Sat Chirleşti Orş. Nehoiu
CUI 12388799 · J10/471/1999
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROBUR SRL
Cod fiscal (CIF) RO12388799
Nr. Reg. Comerțului J10/471/1999
Sediu social PUNCT ŞEŢU, Sat Chirleşti Orş. Nehoiu, jud. BUZĂU, 125102
Telefon 0743506114

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

NAN ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.11.1999
CAEN1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROBUR SRL după CUI 12388799 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2024
2.723.248 lei
-2.0% vs 2023
Profit net 2024
201.922 lei
+146.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă7.4%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.134 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 1,9%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.377 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital5.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 3.640.585 lei20132014: 3.449.531 lei20142015: 4.368.143 lei20152016: 4.112.470 lei20162017: 4.001.759 lei20172018: 3.967.113 lei20182019: 5.038.210 lei20192020: 5.249.558 lei20202021: 4.803.068 lei20212022: 6.640.018 lei20222023: 2.785.852 lei20232024: 2.723.248 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.723.248 lei 201.922 lei 8
2023 2.785.852 lei -431.199 lei 16
2022 6.640.018 lei 22.775 lei 25
2021 4.803.068 lei -152.041 lei 25
2020 5.249.558 lei 195.414 lei 27
2019 5.038.210 lei 326.594 lei 25
2018 3.967.113 lei -98.983 lei 23
2017 4.001.759 lei -173.851 lei 27
2016 4.112.470 lei 105.133 lei 32
2015 4.368.143 lei 498.681 lei 31
2014 3.449.531 lei 51.896 lei 27
2013 3.640.585 lei -122.310 lei 35
2012 3.645.525 lei 288.362 lei 35
2011 2.967.204 lei 50.098 lei 35
2010 2.632.133 lei 5.726 lei 34
2009 2.138.724 lei 64.985 lei 31
2008 2.097.536 lei 182.076 lei 28

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 261 zile+113 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile+40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,41%+22,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,14%−3,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,17× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,73×−2,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 59,35%+371,14 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,82%+42,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,86%+3,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 340.406 lei+166.290 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,19×−1,01 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,14×−16,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 116 zile+98 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,04%+21,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 146 din 1.743 firme active cu bilanț depus (CAEN 1610)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 3.804 firme active din sector
SectorCAEN 1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROBUR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROBUR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROBUR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROBUR SRL, cu sediul în Sat Chirleşti Orş. Nehoiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 12388799, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/471/1999. Firma a fost înființată la data de 12 noiembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1610).

La ultima verificare, ROBUR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.723.248 lei și un rezultat net de 201.922 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROBUR SRL?

ROBUR SRL (CUI 12388799) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROBUR SRL în sectorul său?

ROBUR SRL ocupă locul 146 din 1.743 firme active cu bilanț depus în CAEN 1610 (Tăierea și rindeluirea lemnului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROBUR SRL față de firmele din același domeniu?

ROBUR SRL este mai veche decât 88% dintre cele 3.804 firme active cu CAEN 1610.

Este ROBUR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROBUR SRL (CUI 12388799) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROBUR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROBUR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROBUR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROBUR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROBUR SRL plătitoare de TVA?

Da, ROBUR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROBUR SRL?

În anul 2024, ROBUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.723.248 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROBUR SRL?

Firmoscop analizează ROBUR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.