Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › R. BIESSE SRL

R. BIESSE SRL

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Sat Ghiroda Com. Ghiroda
CUI 12404762 · J35/1015/1999
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire R. BIESSE SRL
Cod fiscal (CIF) RO12404762
Nr. Reg. Comerțului J35/1015/1999
Sediu social Calea LUGOJULUI nr. 25, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, jud. TIMIŞ, 307200
Telefon 0256216850

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TRIGARI LUIGI · administratorSARVIA GIUSEPPE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.11.1999
CAEN4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută R. BIESSE SRL după CUI 12404762 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
18.831.016 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
832.106 lei
-3.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.4%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.331 de firme din Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.239 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.467.053 lei20142015: 9.137.027 lei20152016: 8.983.011 lei20162017: 10.384.904 lei20172018: 11.387.710 lei20182019: 14.183.148 lei20192020: 11.526.700 lei20202021: 17.978.814 lei20212022: 25.693.203 lei20222023: 19.386.590 lei20232024: 20.988.376 lei20242025: 18.831.016 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.831.016 lei 832.106 lei 6
2024 20.988.376 lei 860.506 lei 5
2023 19.386.590 lei 1.977.806 lei 6
2022 25.693.203 lei 599.102 lei 6
2021 17.978.814 lei 598.508 lei 7
2020 11.526.700 lei 252.843 lei 7
2019 14.183.148 lei 510.417 lei 7
2018 11.387.710 lei 532.526 lei 5
2017 10.384.904 lei 278.045 lei 5
2016 8.983.011 lei -155.441 lei
2015 9.137.027 lei 405.245 lei 5
2014 7.467.053 lei 325.254 lei 6
2013 8.794.372 lei 278.925 lei 6
2012 8.591.669 lei 152.547 lei 7
2011 10.534.149 lei 529.522 lei 8
2010 6.221.333 lei 599.293 lei 9
2009 7.151.046 lei 497.512 lei 9
2008 12.439.721 lei 826.133 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 133 zile+77 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 96 zile+33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,42%+0,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,78%+14,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,15×−2,8 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,47×+0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,64%+0,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,85%−0,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,27%−14,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.138.503 lei−1.059.172 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,87×−0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,02×−1,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 121 zile+37 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,72%+0,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 18 din 379 firme active cu bilanț depus (CAEN 4652)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 762 firme active din sector
SectorCAEN 4652 · Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru R. BIESSE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți R. BIESSE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru R. BIESSE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

R. BIESSE SRL, cu sediul în Sat Ghiroda Com. Ghiroda, are codul unic de înregistrare (CUI) 12404762, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1015/1999. Firma a fost înființată la data de 17 noiembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații (CAEN 4652).

La ultima verificare, R. BIESSE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.831.016 lei și un rezultat net de 832.106 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are R. BIESSE SRL?

R. BIESSE SRL (CUI 12404762) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă R. BIESSE SRL în sectorul său?

R. BIESSE SRL ocupă locul 18 din 379 firme active cu bilanț depus în CAEN 4652 (Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este R. BIESSE SRL față de firmele din același domeniu?

R. BIESSE SRL este mai veche decât 95% dintre cele 762 firme active cu CAEN 4652.

Este R. BIESSE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare R. BIESSE SRL (CUI 12404762) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este R. BIESSE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, R. BIESSE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în R. BIESSE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru R. BIESSE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este R. BIESSE SRL plătitoare de TVA?

Da, R. BIESSE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a R. BIESSE SRL?

În anul 2025, R. BIESSE SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.831.016 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu R. BIESSE SRL?

Firmoscop analizează R. BIESSE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.