Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › AMARYLLIS IMPEX SRL

AMARYLLIS IMPEX SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Nadăşa Com. Beica de Jos
CUI 1240850 · J1992001545268
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AMARYLLIS IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO1240850
Nr. Reg. Comerțului J1992001545268
Sediu Sat Nadăşa Com. Beica de Jos, Mureş
Telefon 0747498977

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

COCEAN IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AMARYLLIS IMPEX SRL după CUI 1240850 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
102.787 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
-170.862 lei
-3674.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-166.2%
Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 83.568 lei20142015: 169.409 lei20152016: 129.613 lei20162017: 218.111 lei20172018: 137.621 lei20182019: 86.921 lei20192020: 48.517 lei20202021: 62.682 lei20212022: 55.071 lei20222023: 86.589 lei20232024: 102.820 lei20242025: 102.787 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 102.787 lei -170.862 lei 2
2024 102.820 lei 4.780 lei 1
2023 86.589 lei 136.554 lei 1
2022 55.071 lei 4.201 lei
2021 62.682 lei 180.744 lei
2020 48.517 lei 81.302 lei
2019 86.921 lei 266.602 lei
2018 137.621 lei 31.813 lei
2017 218.111 lei 88.441 lei 1
2016 129.613 lei 40.989 lei
2015 169.409 lei 112.981 lei
2014 83.568 lei 1.543 lei
2013 184.361 lei 4.550 lei 2
2012 195.910 lei 31.088 lei 1
2011 168.701 lei 8.688 lei 2
2010 238.751 lei 5.208 lei 3
2009 62.624 lei 19.805 lei 4
2008 168.021 lei 7.835 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.717 zile+696 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -166,23%−170,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 58,18%+23,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,72×−1,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,39×+0,86 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -49,17%−50,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -20,56%−21,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,82%−23,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 51.394 lei−51.426 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,12× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,42×−0,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 865 zile+142 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -31,61%−33,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 779 din 1.325 firme active cu bilanț depus (CAEN 0150)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 14.557 firme active din sector
SectorCAEN 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AMARYLLIS IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AMARYLLIS IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AMARYLLIS IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AMARYLLIS IMPEX SRL, cu sediul în Sat Nadăşa Com. Beica de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 1240850, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992001545268. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).

La ultima verificare, AMARYLLIS IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 102.787 lei și un rezultat net de -170.862 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AMARYLLIS IMPEX SRL?

AMARYLLIS IMPEX SRL (CUI 1240850) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AMARYLLIS IMPEX SRL în sectorul său?

AMARYLLIS IMPEX SRL ocupă locul 779 din 1.325 firme active cu bilanț depus în CAEN 0150 (Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AMARYLLIS IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

AMARYLLIS IMPEX SRL este mai veche decât 100% dintre cele 14.557 firme active cu CAEN 0150.

Este AMARYLLIS IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AMARYLLIS IMPEX SRL (CUI 1240850) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AMARYLLIS IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AMARYLLIS IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AMARYLLIS IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AMARYLLIS IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AMARYLLIS IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, AMARYLLIS IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AMARYLLIS IMPEX SRL?

În anul 2025, AMARYLLIS IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 102.787 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AMARYLLIS IMPEX SRL?

Firmoscop analizează AMARYLLIS IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.