Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › IVATHERM SRL

IVATHERM SRL

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 12408721 · J2012009125400
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IVATHERM SRL
Cod fiscal (CIF) RO12408721
Nr. Reg. Comerțului J2012009125400
Sediu social Str. Ermil Pangratti nr. 30A, et. 3, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0265-213530

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

HUREZEANU RUCSANDRA · administratorOPREA CORNELIA-MARIANA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.08.2012
CAEN2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IVATHERM SRL după CUI 12408721 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 96/100
Cifră de afaceri 2025
53.392.173 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
7.011.398 lei
+12.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.1%
Datorii / capital3.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.047.045 lei20142015: 12.346.685 lei20152016: 9.345.832 lei20162017: 13.466.529 lei20172018: 20.658.193 lei20182019: 16.548.255 lei20192020: 20.852.356 lei20202021: 23.313.259 lei20212022: 33.448.416 lei20222023: 42.845.069 lei20232024: 48.866.581 lei20242025: 53.392.173 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 53.392.173 lei 7.011.398 lei 65
2024 48.866.581 lei 6.235.841 lei 63
2023 42.845.069 lei 6.787.573 lei 59
2022 33.448.416 lei 4.989.298 lei 49
2021 23.313.259 lei 2.163.340 lei 42
2020 20.852.356 lei 2.197.587 lei 42
2019 16.548.255 lei 380.335 lei 42
2018 20.658.193 lei 4.102.113 lei 34
2017 13.466.529 lei 1.777.321 lei 34
2016 9.345.832 lei 450.620 lei 31
2015 12.346.685 lei 1.655.217 lei 26
2014 7.047.045 lei 260.661 lei 25
2013 6.579.895 lei 759.897 lei 25
2012 6.948.784 lei 619.765 lei 29
2011 6.185.607 lei 225.459 lei 29
2010 6.312.785 lei 471.503 lei 30
2009 5.276.661 lei 313.284 lei 25
2008 4.827.584 lei 643.199 lei 21

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 180 zile+50 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 113 zile+42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,13%+0,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,71%+19,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×−0,41 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,69×+2,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,32%+44,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,96%−0,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,32%−18,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 821.418 lei+45.758 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,6×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,08×+0,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 60 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 26,59%+0,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4 din 283 firme active cu bilanț depus (CAEN 2042)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 571 firme active din sector
SectorCAEN 2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume25
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Târgu Mureş → Sector 1 Mun. Bucureşti
  • 15 iulie 2026Redenumire: IVATHERM SRL → IVATHERM S.A.
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 06.08.2012
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J26/727/1999 → J2012009125400
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 06.08.2012 → radiată
  • 13 iulie 2026Redenumire: IVATHERM S.A. → IVATHERM SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Mureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Târgu Mureş
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012009125400 → J26/727/1999
  • 13 iulie 2026Redenumire: IVATHERM SRL → IVATHERM S.A.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Mureş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Târgu Mureş → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J26/727/1999 → J2012009125400
  • 13 iulie 2026Redenumire: IVATHERM S.A. → IVATHERM SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Mureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Târgu Mureş
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012009125400 → J26/727/1999
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Mureş → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Târgu Mureş → Bucureşti Sectorul 1

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IVATHERM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IVATHERM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IVATHERM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IVATHERM SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 12408721, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012009125400. Firma a fost înființată la data de 18 noiembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) (CAEN 2042).

La ultima verificare, IVATHERM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 53.392.173 lei și un rezultat net de 7.011.398 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IVATHERM SRL?

IVATHERM SRL (CUI 12408721) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IVATHERM SRL în sectorul său?

IVATHERM SRL ocupă locul 4 din 283 firme active cu bilanț depus în CAEN 2042 (Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IVATHERM SRL față de firmele din același domeniu?

IVATHERM SRL este mai veche decât 94% dintre cele 571 firme active cu CAEN 2042.

Este IVATHERM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IVATHERM SRL (CUI 12408721) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IVATHERM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IVATHERM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IVATHERM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IVATHERM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IVATHERM SRL plătitoare de TVA?

Da, IVATHERM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IVATHERM SRL?

În anul 2025, IVATHERM SRL a raportat o cifră de afaceri de 53.392.173 lei și un număr mediu de 65 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IVATHERM SRL?

Firmoscop analizează IVATHERM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.