Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › GECSAT SA

GECSAT SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Târnăveni
CUI 1245394 · J1991000010263
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GECSAT SA
Cod fiscal (CIF) RO1245394
Nr. Reg. Comerțului J1991000010263
Sediu social Str. Armatei nr. 85/A, Mun. Târnăveni, jud. MUREŞ, 545600
Telefon 0744797771

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VETROCONSULTING SRL · administratorCONLISA SRL · administratorEDEXPERT SRL · administratorBOILĂ ROMULUS- CĂLIN · reprezentant administrator persoana juridicaMĂRGINEAN ALIN-CRISTIAN · reprezentant administrator persoana juridicaMĂRGINEAN CIPRIAN-MARIUS · reprezentant administrator persoana juridica

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GECSAT SA după CUI 1245394 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.849.856 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
3.479.230 lei
+80.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă59.5%
Față de sectorpeste 82% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector18 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 21.230.240 lei20142015: 25.715.876 lei20152016: 30.802.325 lei20162017: 29.595.818 lei20172018: 30.655.938 lei20182019: 32.672.873 lei20192020: 33.301.351 lei20202021: 35.136.895 lei20212022: 11.639.417 lei20222023: 3.392.945 lei20232024: 4.969.776 lei20242025: 5.849.856 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.849.856 lei 3.479.230 lei 18
2024 4.969.776 lei 1.929.608 lei 20
2023 3.392.945 lei 9.067.764 lei 22
2022 11.639.417 lei 43.534.326 lei 27
2021 35.136.895 lei 16.611.728 lei 56
2020 33.301.351 lei 5.304.514 lei 39
2019 32.672.873 lei 2.934.882 lei 36
2018 30.655.938 lei 2.595.677 lei 35
2017 29.595.818 lei 2.695.812 lei 39
2016 30.802.325 lei 2.067.562 lei 54
2015 25.715.876 lei 470.397 lei 49
2014 21.230.240 lei 155.943 lei 56
2013 20.319.600 lei 167.446 lei 57
2012 21.901.197 lei 273.279 lei 57
2011 22.033.250 lei 172.428 lei 67
2010 21.338.591 lei 158.437 lei 76
2009 16.500.714 lei 237.585 lei 82
2008 12.845.632 lei 303.916 lei 120

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2020 și 2021, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20202021
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nuda

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 73 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 59 zile+27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 59,48%+20,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,63%+0,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 61,26×−17,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,92%+2,24 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,84%+2,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,37%−0,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 324.992 lei+76.503 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,08× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 36,18×+17,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 55,35%+24,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 605 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 21.824 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025)5.639 lei

Cumpărători: ADMINISTRATIA NATIONALA APELE ROMANE -ADMINISTRATIA BAZINALA DE APA MURES, Primaria Municipiului Tarnaveni

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GECSAT SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GECSAT SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GECSAT SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GECSAT SA, cu sediul în Mun. Târnăveni, are codul unic de înregistrare (CUI) 1245394, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000010263. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, GECSAT SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.849.856 lei și un rezultat net de 3.479.230 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GECSAT SA?

GECSAT SA (CUI 1245394) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GECSAT SA în sectorul său?

GECSAT SA ocupă locul 605 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GECSAT SA față de firmele din același domeniu?

GECSAT SA este mai veche decât 96% dintre cele 21.824 firme active cu CAEN 6820.

Este GECSAT SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare GECSAT SA (CUI 1245394) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GECSAT SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GECSAT SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GECSAT SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GECSAT SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GECSAT SA plătitoare de TVA?

Da, GECSAT SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GECSAT SA?

În anul 2025, GECSAT SA a raportat o cifră de afaceri de 5.849.856 lei și un număr mediu de 18 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GECSAT SA?

Firmoscop analizează GECSAT SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.