Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › AUTOGARA COM SRL

AUTOGARA COM SRL

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Mun. Câmpina
CUI 12501862 · J1999000955292
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTOGARA COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO12501862
Nr. Reg. Comerțului J1999000955292
Sediu social Str. PETROLISTULUI nr. 2, Mun. Câmpina, jud. PRAHOVA, 105600
Telefon 0723932414

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.12.1999
CAEN4931 · Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTOGARA COM SRL după CUI 12501862 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
12.632.467 lei
-14.0% vs 2024
Profit net 2025
119.210 lei
-15.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.9%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 754 de firme din Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector73 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 812 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.639.804 lei20142015: 5.964.163 lei20152016: 6.304.543 lei20162017: 6.523.993 lei20172018: 7.368.789 lei20182019: 7.944.407 lei20192020: 8.178.506 lei20202021: 10.996.562 lei20212022: 14.414.370 lei20222023: 14.757.295 lei20232024: 14.769.830 lei20242025: 12.632.467 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.632.467 lei 119.210 lei 73
2024 14.769.830 lei 140.216 lei
2023 14.757.295 lei 591.202 lei 82
2022 14.414.370 lei 570.234 lei 76
2021 10.996.562 lei 850.448 lei 83
2020 8.178.506 lei 185.517 lei 75
2019 7.944.407 lei 80.339 lei 66
2018 7.368.789 lei 49.195 lei 69
2017 6.523.993 lei 54.574 lei 78
2016 6.304.543 lei 33.648 lei 65
2015 5.964.163 lei 7.484 lei 61
2014 5.639.804 lei 8.315 lei 70
2013 5.267.913 lei 39.012 lei 65
2012 5.419.805 lei 6.633 lei 67
2011 5.312.936 lei 162.616 lei 66
2010 5.302.298 lei 189.744 lei 65
2009 5.726.284 lei 304.810 lei 67
2008 5.665.997 lei 58.749 lei 73

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 189 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 102 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,94% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,01%−5,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,61×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,61×−0,44 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,94%−0,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,13% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,53%+5,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 173.047 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,2× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 22,95×−2,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 16 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,16%−0,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 84 din 1.298 firme active cu bilanț depus (CAEN 4931)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 1.898 firme active din sector
SectorCAEN 4931 · Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2024)37.543.483 lei

Autorități: JUDETUL PRAHOVA

Achiziții directe (SEAP)51
Valoare totală (2024–2026)24.317 lei

Cumpărători: COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE GRIGORESCU" CAMPINA, Colegiul Tehnic Forestier, LICEUL TEHNOLOGIC ENERGETIC CAMPINA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 6 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/955/1999 → J1999000955292

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTOGARA COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTOGARA COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUTOGARA COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTOGARA COM SRL, cu sediul în Mun. Câmpina, are codul unic de înregistrare (CUI) 12501862, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999000955292. Firma a fost înființată la data de 17 decembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători (CAEN 4931).

La ultima verificare, AUTOGARA COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.632.467 lei și un rezultat net de 119.210 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTOGARA COM SRL?

AUTOGARA COM SRL (CUI 12501862) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUTOGARA COM SRL în sectorul său?

AUTOGARA COM SRL ocupă locul 84 din 1.298 firme active cu bilanț depus în CAEN 4931 (Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTOGARA COM SRL față de firmele din același domeniu?

AUTOGARA COM SRL este mai veche decât 80% dintre cele 1.898 firme active cu CAEN 4931.

Este AUTOGARA COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTOGARA COM SRL (CUI 12501862) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTOGARA COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTOGARA COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTOGARA COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTOGARA COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTOGARA COM SRL plătitoare de TVA?

Da, AUTOGARA COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTOGARA COM SRL?

În anul 2025, AUTOGARA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.632.467 lei și un număr mediu de 73 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTOGARA COM SRL?

Firmoscop analizează AUTOGARA COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.