Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › DERASAN SRL

DERASAN SRL

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 12532575 · J12/1621/1999
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DERASAN SRL
CUI 12532575
Nr. Reg. Comerțului J12/1621/1999
Sediu social Str. AUREL VLAICU nr. 4, bl. 5B, ap. 83, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0264419106

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

PETRAR ALEXANDRU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.12.1999
CAEN8129 · Alte activități de curățenie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DERASAN SRL după CUI 12532575 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2025
159.565 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
46.264 lei
-48.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.0%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 898 de firme din Alte activități de curățenie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 33% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 938 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital11.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 61.462 lei20132014: 68.138 lei20142015: 78.046 lei20152016: 74.754 lei20162017: 87.242 lei20172018: 134.680 lei20182020: 106.214 lei20202021: 119.927 lei20212022: 135.006 lei20222023: 147.726 lei20232024: 180.289 lei20242025: 159.565 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 159.565 lei 46.264 lei 1
2024 180.289 lei 88.928 lei 1
2023 147.726 lei 58.182 lei 1
2022 135.006 lei 70.420 lei 0
2021 119.927 lei 71.066 lei 0
2020 106.214 lei 58.506 lei 0
2018 134.680 lei 77.064 lei 0
2017 87.242 lei 38.392 lei 0
2016 74.754 lei 22.841 lei 2
2015 78.046 lei 29.784 lei 2
2014 68.138 lei 27.629 lei 2
2013 61.462 lei 23.748 lei 2
2012 70.907 lei 33.236 lei 2
2011 65.376 lei 34.192 lei 1
2010 50.371 lei 20.208 lei 1
2009 52.570 lei 11.573 lei 1
2008 50.566 lei 15.700 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.251 zile+962 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,99%−20,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 92,28%+67,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,08×−2,93 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 11,76×+11,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,48%+78,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,8%−7,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 7,84%−67,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 159.565 lei−20.724 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,27× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 235,69×+17,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 36,7%−44,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 281 din 670 firme active cu bilanț depus (CAEN 8129)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.417 firme active din sector
SectorCAEN 8129 · Alte activități de curățenie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DERASAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DERASAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DERASAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DERASAN SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 12532575, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1621/1999. Firma a fost înființată la data de 29 decembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de curățenie (CAEN 8129).

La ultima verificare, DERASAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 159.565 lei și un rezultat net de 46.264 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DERASAN SRL?

DERASAN SRL (CUI 12532575) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DERASAN SRL în sectorul său?

DERASAN SRL ocupă locul 281 din 670 firme active cu bilanț depus în CAEN 8129 (Alte activități de curățenie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DERASAN SRL față de firmele din același domeniu?

DERASAN SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.417 firme active cu CAEN 8129.

Este DERASAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DERASAN SRL (CUI 12532575) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DERASAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DERASAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DERASAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DERASAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DERASAN SRL plătitoare de TVA?

Nu, DERASAN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DERASAN SRL?

În anul 2025, DERASAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 159.565 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DERASAN SRL?

Firmoscop analizează DERASAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.