Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › DENTICERAM SRL

DENTICERAM SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Sat Sânpetru Com. Sânpetru
CUI 12576687 · J08/26/2000
Verifică înainte Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENTICERAM SRL
CUI 12576687
Nr. Reg. Comerțului J08/26/2000
Sediu social Str. I. T. Meschendörfer nr. 425A, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, jud. BRAŞOV, 507190
Telefon 0722320675

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ELEKES ZOLTAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.01.2000
CAEN3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENTICERAM SRL după CUI 12576687 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 48/100
Cifră de afaceri 2025
140.116 lei
-26.0% vs 2024
Profit net 2025
-42.944 lei
-266.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-30.6%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.529 de firme din Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.619 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital8.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 560.889 lei20142015: 529.101 lei20152016: 409.559 lei20162017: 410.450 lei20172018: 380.063 lei20182019: 298.592 lei20192020: 60.193 lei20202021: 60.444 lei20212022: 44.172 lei20222023: 302.006 lei20232024: 189.190 lei20242025: 140.116 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 140.116 lei -42.944 lei 1
2024 189.190 lei 25.748 lei 1
2023 302.006 lei 103.929 lei 1
2022 44.172 lei -12.223 lei 1
2021 60.444 lei -25.699 lei 1
2020 60.193 lei -10.149 lei 1
2019 298.592 lei -23.769 lei 3
2018 380.063 lei 110 lei 6
2017 410.450 lei 497 lei 7
2016 409.559 lei 490 lei 7
2015 529.101 lei 2.238 lei 6
2014 560.889 lei 701 lei 11
2013 901.130 lei 3.976 lei 14
2012 926.359 lei 1.008 lei 16
2011 951.986 lei 2.594 lei 15
2010 562.066 lei -13.133 lei 9
2009 442.233 lei 37.023 lei 8
2008 356.889 lei 24.697 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 544 zile+149 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 96 zile+51 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -30,65%−44,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,73%+14,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11×−0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,68×+5,63 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -178,46%−216,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,45%−27,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,34%−14,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 140.116 lei−49.074 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,6×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,45×+0,05 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 252 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -27,54%−52,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.188 din 1.996 firme active cu bilanț depus (CAEN 3250)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 2.874 firme active din sector
SectorCAEN 3250 · Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENTICERAM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENTICERAM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENTICERAM SRL, cu sediul în Sat Sânpetru Com. Sânpetru, are codul unic de înregistrare (CUI) 12576687, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/26/2000. Firma a fost înființată la data de 20 ianuarie 2000 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice (CAEN 3250).

La ultima verificare, DENTICERAM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 140.116 lei și un rezultat net de -42.944 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENTICERAM SRL?

DENTICERAM SRL (CUI 12576687) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă DENTICERAM SRL în sectorul său?

DENTICERAM SRL ocupă locul 1.188 din 1.996 firme active cu bilanț depus în CAEN 3250 (Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENTICERAM SRL față de firmele din același domeniu?

DENTICERAM SRL este mai veche decât 92% dintre cele 2.874 firme active cu CAEN 3250.

Este DENTICERAM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENTICERAM SRL (CUI 12576687) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENTICERAM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENTICERAM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENTICERAM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENTICERAM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENTICERAM SRL plătitoare de TVA?

Nu, DENTICERAM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENTICERAM SRL?

În anul 2025, DENTICERAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 140.116 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENTICERAM SRL?

Firmoscop analizează DENTICERAM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.