Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Mureș › MIF SA

MIF SA

Înființată în 1992 · 33 de ani vechime · Com. Sângeorgiu de Mureş
CUI 1262913 · J1991000744267
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIF SA
Cod fiscal (CIF) RO1262913
Nr. Reg. Comerțului J1991000744267
Sediu social Str. RITUL MORII nr. 1357, Comuna Sîngeorgiu de Mureş
Telefon 0742159740

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

DELTA MANAGEMENT SRL · administratorCAZACU GIGEL VIANOR · reprezentant al persoanei juridice

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4291 · Construcții hidrotehnice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIF SA după CUI 1262913 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
1.974.660 lei
-69,0% vs 2024
Profit net 2025
-385.533 lei
-509,3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-19.5%
Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 9.739.870 lei20142015: 4.138.368 lei20152016: 3.222.139 lei20162017: 5.823.021 lei20172018: 5.146.411 lei20182019: 6.865.038 lei20192020: 3.288.178 lei20202021: 3.354.629 lei20212022: 7.062.843 lei20222023: 5.445.129 lei20232024: 6.340.955 lei20242025: 1.974.660 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.974.660 lei -385.533 lei 9
2024 6.340.955 lei 94.192 lei 22
2023 5.445.129 lei -588.704 lei 28
2022 7.062.843 lei 774.228 lei 32
2021 3.354.629 lei -149.957 lei 20
2020 3.288.178 lei -1.171.495 lei 29
2019 6.865.038 lei 189.557 lei 48
2018 5.146.411 lei 572.065 lei 33
2017 5.823.021 lei 332.321 lei 32
2016 3.222.139 lei 6.299 lei 41
2015 4.138.368 lei -1.993.082 lei 52
2014 9.739.870 lei 7.813 lei 52
2013 6.398.003 lei 3.325 lei 45
2012 9.103.042 lei 11.323 lei 104
2011 14.763.098 lei 19.733 lei 138
2010 9.116.185 lei 7.097 lei 89
2009 9.055.206 lei 1.025 lei 108
2008 18.629.610 lei 424.826 lei 192

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 256 de zile+170 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 149 de zile+100 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -19,52%−21,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,72%+10,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,36×−0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,7×+1,03 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -75,16%−85,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -20,49%−24,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,26%−10,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 219.407 lei−68.818 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,05×−1,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,95×−5,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 92 de zile+51 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -15,98%−17,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 58 din 168 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4291)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 277 de firme active din sector
SectorCAEN 4291 · Construcții hidrotehnice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 26 octombrie 2026Schimbare sediu: Comuna Sîngeorgiu de Mureş → Com. Sângeorgiu de Mureş
  • 20 octombrie 2026Schimbare sediu: Com. Sângeorgiu de Mureş → Comuna Sîngeorgiu de Mureş
  • 14 septembrie 2026Schimbare sediu: Comuna Sîngeorgiu de Mureş → Com. Sângeorgiu de Mureş
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Com. Sângeorgiu de Mureş → Comuna Sîngeorgiu de Mureş
  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Comuna Sîngeorgiu de Mureş → Com. Sângeorgiu de Mureş

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIF SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIF SA? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MIF SA, cu sediul în Com. Sângeorgiu de Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 1262913, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000744267. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Construcții hidrotehnice (CAEN 4291).

La ultima verificare, MIF SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.974.660 lei și un rezultat net de -385.533 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIF SA?

MIF SA (CUI 1262913) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MIF SA în sectorul său?

MIF SA ocupă locul 58 din 168 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4291 (Construcții hidrotehnice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIF SA față de firmele din același domeniu?

MIF SA este mai veche decât 97% dintre cele 277 de firme active cu CAEN 4291.

Este MIF SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIF SA (CUI 1262913) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIF SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIF SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIF SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIF SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIF SA plătitoare de TVA?

Da, MIF SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIF SA?

În anul 2025, MIF SA a raportat o cifră de afaceri de 1.974.660 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIF SA?

Firmoscop analizează MIF SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4291 din Mureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.