Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL

ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 12695033 · J40/1165/2000
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL
Cod fiscal (CIF) RO12695033
Nr. Reg. Comerțului J40/1165/2000
Sediu social Str. Grigore Ionescu nr. 94, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23678

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ŞTEFAN MIRCEA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.02.2000
CAEN4666 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL după CUI 12695033 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
144.195 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
-56 lei
+99.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.0%
Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 954.769 lei20142015: 949.149 lei20152016: 731.475 lei20162017: 505.960 lei20172018: 544.442 lei20182019: 531.453 lei20192020: 947.742 lei20202021: 515.297 lei20212022: 391.790 lei20222023: 293.066 lei20232024: 140.096 lei20242025: 144.195 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 144.195 lei -56 lei 1
2024 140.096 lei -100.782 lei 1
2023 293.066 lei 11.969 lei 1
2022 391.790 lei 1.237 lei 1
2021 515.297 lei 816 lei 1
2020 947.742 lei 80.054 lei 1
2019 531.453 lei 219.255 lei 1
2018 544.442 lei 85.865 lei 1
2017 505.960 lei 24.652 lei 2
2016 731.475 lei -19.398 lei 3
2015 949.149 lei 21.926 lei 4
2014 954.769 lei 2.053 lei 4
2013 1.055.521 lei 698 lei 4
2012 936.648 lei 2.633 lei 5
2011 824.002 lei 28.500 lei 5
2010 842.135 lei -5.608 lei 4
2009 891.909 lei 9.284 lei 3
2008 832.910 lei 40.320 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.448 zile−64 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.264 zile−65 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,04%+71,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,84%+0,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,64× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,48×−0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -0,01%+26,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,01%+10,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,07%+1,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 144.195 lei+4.099 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,15× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,97× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 375 zile−11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,2%+40,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 41 din 71 firme active cu bilanț depus (CAEN 4666)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 111 firme active din sector
SectorCAEN 4666 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume18
Dintre care radiate (închise)12

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 12695033, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/1165/2000. Firma a fost înființată la data de 21 februarie 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou (CAEN 4666).

La ultima verificare, ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 144.195 lei și un rezultat net de -56 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL?

ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL (CUI 12695033) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL în sectorul său?

ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL ocupă locul 41 din 71 firme active cu bilanț depus în CAEN 4666 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL față de firmele din același domeniu?

ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL este mai veche decât 69% dintre cele 111 firme active cu CAEN 4666.

Este ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL (CUI 12695033) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL plătitoare de TVA?

Da, ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL?

În anul 2025, ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 144.195 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL?

Firmoscop analizează ELITE & HEAT TECHNOLOGIES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.