Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › UNIRAMA SRL

UNIRAMA SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 12770453 · J2000000144263
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UNIRAMA SRL
Cod fiscal (CIF) RO12770453
Nr. Reg. Comerțului J2000000144263
Sediu social Str. Decebal nr. 40, ap. 3, Mun. Târgu Mureş, 540289
Telefon 0365-417303

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CHIOREAN DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.03.2000
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UNIRAMA SRL după CUI 12770453 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
644.438 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
35.335 lei
-39.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.5%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 326.563 lei20142015: 368.050 lei20152016: 345.555 lei20162017: 470.189 lei20172018: 609.896 lei20182019: 601.887 lei20192020: 932.016 lei20202021: 1.224.674 lei20212022: 1.285.784 lei20222023: 514.123 lei20232024: 797.529 lei20242025: 644.438 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 644.438 lei 35.335 lei 2
2024 797.529 lei 58.812 lei 2
2023 514.123 lei 10.015 lei 2
2022 1.285.784 lei 110.775 lei 2
2021 1.224.674 lei 23.030 lei 2
2020 932.016 lei 13.233 lei 2
2019 601.887 lei 16.510 lei 2
2018 609.896 lei 22.174 lei 2
2017 470.189 lei -524 lei 2
2016 345.555 lei 14.152 lei 2
2015 368.050 lei -50.230 lei 3
2014 326.563 lei -37.625 lei 3
2013 191.206 lei -65.410 lei 3
2012 266.722 lei -54.195 lei 3
2011 256.680 lei -101.308 lei 3
2010 424.962 lei -102.911 lei 4
2009 580.856 lei 1.397 lei 6
2008 657.345 lei -13.169 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 309 zile+39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,48%−1,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 127,68%−7,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,78× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,28%−5,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -27,68%+7,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 322.219 lei−76.546 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,51×−0,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,58×−1,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 141 zile+41 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,48%−2,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.831 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 21.819 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UNIRAMA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UNIRAMA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UNIRAMA SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 12770453, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000000144263. Firma a fost înființată la data de 14 martie 2000 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, UNIRAMA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 644.438 lei și un rezultat net de 35.335 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UNIRAMA SRL?

UNIRAMA SRL (CUI 12770453) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă UNIRAMA SRL în sectorul său?

UNIRAMA SRL ocupă locul 3.831 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UNIRAMA SRL față de firmele din același domeniu?

UNIRAMA SRL este mai veche decât 76% dintre cele 21.819 firme active cu CAEN 6820.

Este UNIRAMA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare UNIRAMA SRL (CUI 12770453) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UNIRAMA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UNIRAMA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UNIRAMA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNIRAMA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UNIRAMA SRL plătitoare de TVA?

Da, UNIRAMA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UNIRAMA SRL?

În anul 2025, UNIRAMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 644.438 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNIRAMA SRL?

Firmoscop analizează UNIRAMA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.