Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › MOPRECO SRL

MOPRECO SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Satu Nou Com. Gheorghe Doja
CUI 1279184 · J1991001796265
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOPRECO SRL
CUI 1279184
Nr. Reg. Comerțului J1991001796265
Sediu Sat Satu Nou Com. Gheorghe Doja, Mureş
Telefon 0748230936

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MAGYARI ISTVAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN1061 · Fabricarea produselor de morărit
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOPRECO SRL după CUI 1279184 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
77.752 lei
+36.0% vs 2024
Profit net 2025
3.909 lei
+138.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 217 de firme din Fabricarea produselor de morărit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 255 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 181.925 lei20142015: 192.408 lei20152016: 65.793 lei20162017: 38.783 lei20172018: 29.222 lei20182019: 19.711 lei20192020: 43.603 lei20202021: 47.104 lei20212022: 60.430 lei20222023: 58.820 lei20232024: 57.378 lei20242025: 77.752 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 77.752 lei 3.909 lei 1
2024 57.378 lei -10.228 lei 1
2023 58.820 lei 55 lei 1
2022 60.430 lei -4.128 lei 1
2021 47.104 lei -679 lei 1
2020 43.603 lei -1.394 lei 1
2019 19.711 lei -16.568 lei 1
2018 29.222 lei -4.161 lei 2
2017 38.783 lei -28.824 lei 2
2016 65.793 lei 119 lei 3
2015 192.408 lei -9.224 lei 2
2014 181.925 lei 15.796 lei 2
2013 85.848 lei 30.895 lei 3
2012 44.935 lei 4.611 lei 3
2011 74.845 lei 28.992 lei 3
2010 59.171 lei 170 lei 3
2009 65.717 lei -3.370 lei 3
2008 62.499 lei 14.586 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 144 zile+143 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,03%+22,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,04%+1,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,44×−2,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,8%+25,9 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,26%+24,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,96%−1,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 77.752 lei+20.374 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,24×+0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,63×+4,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile−20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,53%+21,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 238 din 453 firme active cu bilanț depus (CAEN 1061)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.441 firme active din sector
SectorCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOPRECO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOPRECO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MOPRECO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MOPRECO SRL, cu sediul în Sat Satu Nou Com. Gheorghe Doja, are codul unic de înregistrare (CUI) 1279184, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991001796265. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor de morărit (CAEN 1061).

La ultima verificare, MOPRECO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 77.752 lei și un rezultat net de 3.909 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOPRECO SRL?

MOPRECO SRL (CUI 1279184) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MOPRECO SRL în sectorul său?

MOPRECO SRL ocupă locul 238 din 453 firme active cu bilanț depus în CAEN 1061 (Fabricarea produselor de morărit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOPRECO SRL față de firmele din același domeniu?

MOPRECO SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.441 firme active cu CAEN 1061.

Este MOPRECO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MOPRECO SRL (CUI 1279184) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MOPRECO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MOPRECO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MOPRECO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOPRECO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOPRECO SRL plătitoare de TVA?

Nu, MOPRECO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOPRECO SRL?

În anul 2025, MOPRECO SRL a raportat o cifră de afaceri de 77.752 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOPRECO SRL?

Firmoscop analizează MOPRECO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.