Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › FU XING ROMCOM IMPEX SRL

FU XING ROMCOM IMPEX SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 12839830 · J2000002997407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FU XING ROMCOM IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO12839830
Nr. Reg. Comerțului J2000002997407
Sediu social Str. Poiana cu Aluni nr. 6, bl. 17, sc. 4, et. 4, ap. 124, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 22875
Telefon 0724516525

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

YE JIANYING · administratorZHAN FUGUANG · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.03.2000
CAEN4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FU XING ROMCOM IMPEX SRL după CUI 12839830 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
198.110 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
-85.150 lei
-139.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-43.0%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.649 de firme din Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.590 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 165.829 lei20142015: 258.332 lei20152016: 288.007 lei20162017: 247.390 lei20172018: 210.962 lei20182019: 224.451 lei20192020: 122.393 lei20202021: 158.087 lei20212022: 171.630 lei20222023: 242.798 lei20232024: 182.242 lei20242025: 198.110 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 198.110 lei -85.150 lei 1
2024 182.242 lei -35.567 lei 1
2023 242.798 lei 31.857 lei 1
2022 171.630 lei 32.080 lei 1
2021 158.087 lei 24.069 lei 1
2020 122.393 lei 12.055 lei 1
2019 224.451 lei -125.231 lei 1
2018 210.962 lei 34.953 lei 1
2017 247.390 lei 62.044 lei 1
2016 288.007 lei 85.996 lei 1
2015 258.332 lei 77.116 lei 1
2014 165.829 lei -85.949 lei 1
2013 130.322 lei -70.359 lei 1
2012 128.355 lei 183.943 lei
2011 262.920 lei -63.323 lei 1
2010 204.547 lei -72.322 lei 1
2009 198.192 lei 120.273 lei 1
2008 278.982 lei 78.549 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 801 zile+277 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 325 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -42,98%−23,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,18%+12,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,43×−1,01 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,7×+0,33 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -13,7%−8,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,07%−4,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,93%−19,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 198.110 lei+15.868 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,26× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.399 zile+234 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -27,55%−13,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.855 din 4.065 firme active cu bilanț depus (CAEN 4642)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 6.770 firme active din sector
SectorCAEN 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FU XING ROMCOM IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FU XING ROMCOM IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FU XING ROMCOM IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FU XING ROMCOM IMPEX SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 12839830, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000002997407. Firma a fost înființată la data de 29 martie 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

La ultima verificare, FU XING ROMCOM IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 198.110 lei și un rezultat net de -85.150 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FU XING ROMCOM IMPEX SRL?

FU XING ROMCOM IMPEX SRL (CUI 12839830) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FU XING ROMCOM IMPEX SRL în sectorul său?

FU XING ROMCOM IMPEX SRL ocupă locul 1.855 din 4.065 firme active cu bilanț depus în CAEN 4642 (Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FU XING ROMCOM IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

FU XING ROMCOM IMPEX SRL este mai veche decât 89% dintre cele 6.770 firme active cu CAEN 4642.

Este FU XING ROMCOM IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FU XING ROMCOM IMPEX SRL (CUI 12839830) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FU XING ROMCOM IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FU XING ROMCOM IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FU XING ROMCOM IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FU XING ROMCOM IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FU XING ROMCOM IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, FU XING ROMCOM IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FU XING ROMCOM IMPEX SRL?

În anul 2025, FU XING ROMCOM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 198.110 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FU XING ROMCOM IMPEX SRL?

Firmoscop analizează FU XING ROMCOM IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.