Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Covasna › EUROCOVASNA CONFECTII SRL

EUROCOVASNA CONFECTII SRL

Înființată în 2000 · 26 de ani vechime · Orş. Baraolt
CUI 12840796 · J2006000450146
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EUROCOVASNA CONFECTII SRL
Cod fiscal (CIF) RO12840796
Nr. Reg. Comerțului J2006000450146
Sediu social Str. KOSSUTH LAJOS nr. 50/A, Loc. Baraolt, Oraş Baraolt, jud. Covasna, 525100
Telefon 0267378294

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

DESALER KARL · administratorMAGYARI RÓZA · administratorIONIȚĂ RAMONA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EUROCOVASNA CONFECTII SRL după CUI 12840796 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 72/100
Cifră de afaceri 2025
10.300.200 lei
+50,0% vs 2024
Profit net 2025
1.026.762 lei
+262,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.0%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 229 de firme din Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,2%.

Mărime față de sector67 de angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 228 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital198.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.333.833 lei20142015: 3.547.700 lei20152016: 2.372.412 lei20162017: 3.838.688 lei20172018: 6.448.021 lei20182019: 5.392.910 lei20192020: 4.713.237 lei20202021: 6.091.037 lei20212022: 8.494.631 lei20222023: 7.358.503 lei20232024: 6.863.832 lei20242025: 10.300.200 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.300.200 lei 1.026.762 lei 67
2024 6.863.832 lei -630.496 lei 67
2023 7.358.503 lei -2.547 lei 66
2022 8.494.631 lei 155.803 lei 67
2021 6.091.037 lei 16.591 lei 67
2020 4.713.237 lei -99.814 lei 70
2019 5.392.910 lei 2.357 lei 69
2018 6.448.021 lei 19.483 lei 70
2017 3.838.688 lei 4.631 lei 68
2016 2.372.412 lei 106.973 lei 66
2015 3.547.700 lei 11.435 lei 66
2014 5.333.833 lei 52.405 lei —
2013 5.889.831 lei 290.988 lei 72
2012 2.186.711 lei -511.296 lei —
2011 946.010 lei -926.236 lei 57
2010 927.264 lei -962.986 lei 50
2009 11.756.779 lei 508.423 lei 97
2008 9.779.297 lei 491.863 lei 102

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 919 zile−264 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 526 de zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,97%+19,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,5%−4,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 198,43× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 785,51% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,94%+6,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,5%+4,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 153.734 lei+51.289 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,4×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,59×+0,62 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 230 de zile−145 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,58%+19,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19 din 196 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1423)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 239 de firme active din sector
SectorCAEN 1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.10.2006 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Loc. Baraolt, Oraş Baraolt → Municipiul Miercurea Ciuc
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2006000450146 → J19/72/2000
  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Miercurea Ciuc → Orş. Baraolt
  • 23 iulie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) → 1423 · Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 05.10.2006
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J19/72/2000 → J14/450/2006
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 05.10.2006 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J14/450/2006 → J19/72/2000

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EUROCOVASNA CONFECTII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EUROCOVASNA CONFECTII SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EUROCOVASNA CONFECTII SRL, cu sediul în Orş. Baraolt, are codul unic de înregistrare (CUI) 12840796, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000450146. Firma a fost înființată la data de 29 martie 2000 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru (CAEN 1423).

La ultima verificare, EUROCOVASNA CONFECTII SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.300.200 lei și un rezultat net de 1.026.762 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EUROCOVASNA CONFECTII SRL?

EUROCOVASNA CONFECTII SRL (CUI 12840796) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EUROCOVASNA CONFECTII SRL în sectorul său?

EUROCOVASNA CONFECTII SRL ocupă locul 19 din 196 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1423 (Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EUROCOVASNA CONFECTII SRL față de firmele din același domeniu?

EUROCOVASNA CONFECTII SRL este mai veche decât 74% dintre cele 239 de firme active cu CAEN 1423.

Este EUROCOVASNA CONFECTII SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EUROCOVASNA CONFECTII SRL (CUI 12840796) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EUROCOVASNA CONFECTII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EUROCOVASNA CONFECTII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EUROCOVASNA CONFECTII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EUROCOVASNA CONFECTII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EUROCOVASNA CONFECTII SRL plătitoare de TVA?

Da, EUROCOVASNA CONFECTII SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EUROCOVASNA CONFECTII SRL?

În anul 2025, EUROCOVASNA CONFECTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.300.200 lei și un număr mediu de 67 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EUROCOVASNA CONFECTII SRL?

Firmoscop analizează EUROCOVASNA CONFECTII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Covasna →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1423 din Covasna, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.