AXA-PROSPECT SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 17 octombrie 2026.
Reprezentanți
IVANCU RODICA · administratorIVANCU FLAVIAN · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 17 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 17 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 30 septembrie 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 17 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută AXA-PROSPECT SRL după CUI 130426 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.
Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.082 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 801.538 lei | 18.578 lei | 5 |
| 2024 | 866.584 lei | 44.489 lei | 5 |
| 2023 | 896.555 lei | 34.633 lei | 5 |
| 2022 | 716.882 lei | 4.961 lei | 5 |
| 2021 | 343.208 lei | 7.731 lei | 5 |
| 2020 | 294.611 lei | -118.855 lei | 2 |
| 2019 | 555.948 lei | 81.091 lei | 5 |
| 2018 | 568.442 lei | 263.917 lei | 5 |
| 2017 | 522.913 lei | 102.620 lei | 5 |
| 2016 | 756.544 lei | 310.885 lei | 5 |
| 2015 | 306.628 lei | 12.338 lei | 6 |
| 2014 | 625.289 lei | 114.824 lei | 6 |
| 2013 | 765.293 lei | 247.305 lei | 6 |
| 2012 | 250.347 lei | 952 lei | 4 |
| 2011 | 538.294 lei | 5.647 lei | 5 |
| 2010 | 537.408 lei | 2.864 lei | 5 |
| 2009 | 569.100 lei | 2.760 lei | 7 |
| 2008 | 3.097.733 lei | 185.265 lei | 5 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 865 din 6.853 de firme active cu bilanț depus (CAEN 7111) |
| Vechime relativă | mai veche decât 100% dintre cele 8.942 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 7111 · Activități de arhitectură → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru AXA-PROSPECT SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți AXA-PROSPECT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
AXA-PROSPECT SRL, cu sediul în Municipiul Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 130426, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/1035/1991. Firma a fost înființată la data de 15 iulie 1991 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).
La ultima verificare, AXA-PROSPECT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 801.538 lei și un rezultat net de 18.578 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 17 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are AXA-PROSPECT SRL?
AXA-PROSPECT SRL (CUI 130426) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 17 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă AXA-PROSPECT SRL în sectorul său?
AXA-PROSPECT SRL ocupă locul 865 din 6.853 de firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.
Cât de veche este AXA-PROSPECT SRL față de firmele din același domeniu?
AXA-PROSPECT SRL este mai veche decât 100% dintre cele 8.942 de firme active cu CAEN 7111.
Este AXA-PROSPECT SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare AXA-PROSPECT SRL (CUI 130426) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este AXA-PROSPECT SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, AXA-PROSPECT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în AXA-PROSPECT SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AXA-PROSPECT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este AXA-PROSPECT SRL plătitoare de TVA?
Da, AXA-PROSPECT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a AXA-PROSPECT SRL?
În anul 2025, AXA-PROSPECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 801.538 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AXA-PROSPECT SRL?
Firmoscop analizează AXA-PROSPECT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- DRX CAD PROIECT SRL · Sat Vonigeasa, Comuna Cuca · CA 11.936.768 lei
- SQUARE BIROU ARHITECTURA URBANISM SRL · Sat Rogojina, Comuna Budeasa · CA 4.122.780 lei
- SILVORA TERA SRL · Sat Merişani, Comuna Merişani · CA 4.075.137 lei
- MODVEST CONSTRUCT 2000 SRL · Municipiul Piteşti · CA 3.053.697 lei
- MODULOR ARCHITECTURE OFFICE S.R.L. · Municipiul Câmpulung · CA 2.941.508 lei
- JMG INSTAL GAZ CONFORT SRL · Municipiul Curtea de Argeş · CA 2.753.871 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 17 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.