Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › INTER CONECTER SRL

INTER CONECTER SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Sat Săcălaz Com. Săcălaz
CUI 13116628 · J2000000541354
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTER CONECTER SRL
Cod fiscal (CIF) RO13116628
Nr. Reg. Comerțului J2000000541354
Sediu social Str. Complexului nr. 8, Sat Săcălaz Com. Săcălaz, jud. TIMIŞ
Telefon 0723538819

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PREUNCA DANIEL-GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.06.2000
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTER CONECTER SRL după CUI 13116628 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
56.749.134 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
1.200.265 lei
+20.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.1%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.357 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector46 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.310 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.291.745 lei20142015: 14.637.090 lei20152016: 19.431.940 lei20162017: 18.805.517 lei20172018: 22.172.706 lei20182019: 32.176.047 lei20192020: 31.854.057 lei20202021: 36.489.905 lei20212022: 38.941.272 lei20222023: 38.178.333 lei20232024: 48.190.100 lei20242025: 56.749.134 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 56.749.134 lei 1.200.265 lei 46
2024 48.190.100 lei 1.000.135 lei 43
2023 38.178.333 lei 809.693 lei 37
2022 38.941.272 lei 279.315 lei 44
2021 36.489.905 lei 227.300 lei 46
2020 31.854.057 lei 1.094.966 lei 32
2019 32.176.047 lei 1.747.464 lei 34
2018 22.172.706 lei 347.680 lei 32
2017 18.805.517 lei 408.305 lei 25
2016 19.431.940 lei 484.065 lei 24
2015 14.637.090 lei 172.239 lei 22
2014 8.291.745 lei 40.092 lei 19
2013 5.432.465 lei 14.154 lei 13
2012 4.515.908 lei 11.090 lei 11
2011 4.492.006 lei 23.398 lei 12
2010 4.845.363 lei 86.009 lei 12
2009 5.764.086 lei 111.337 lei 13
2008 4.878.977 lei 143.381 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 133 zile−35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 63 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,12% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,05%−3,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,53×−0,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 20,47%+1,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,52%+0,86 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,09%+3,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.233.677 lei+112.977 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,14×+0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,22×+0,18 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 70 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,55% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 134 din 2.303 firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 3.763 firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)349
Valoare totală (2024–2026)7.209.158 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați232 · 69.925.722 lei

Autorități: Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii Louis Turcanu, Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timisoara, CENTRUL SOCIAL CANTINA MUNICIPALA ARAD

Achiziții directe (SEAP)1.109
Valoare totală (2024–2026)2.836.506 lei

Cumpărători: DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA A MUNICIPIULUI TIMISOARA, UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARA, LICEUL TEHNOLOGIC "ELECTROTIMIS" TIMISOARA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTER CONECTER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTER CONECTER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INTER CONECTER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTER CONECTER SRL, cu sediul în Sat Săcălaz Com. Săcălaz, are codul unic de înregistrare (CUI) 13116628, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000000541354. Firma a fost înființată la data de 16 iunie 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, INTER CONECTER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 56.749.134 lei și un rezultat net de 1.200.265 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTER CONECTER SRL?

INTER CONECTER SRL (CUI 13116628) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INTER CONECTER SRL în sectorul său?

INTER CONECTER SRL ocupă locul 134 din 2.303 firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTER CONECTER SRL față de firmele din același domeniu?

INTER CONECTER SRL este mai veche decât 81% dintre cele 3.763 firme active cu CAEN 4639.

Este INTER CONECTER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTER CONECTER SRL (CUI 13116628) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTER CONECTER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTER CONECTER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTER CONECTER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTER CONECTER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTER CONECTER SRL plătitoare de TVA?

Da, INTER CONECTER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTER CONECTER SRL?

În anul 2025, INTER CONECTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 56.749.134 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTER CONECTER SRL?

Firmoscop analizează INTER CONECTER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.