Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › COPE SA

COPE SA

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Sat Bistriţa Com. Alexandru cel Bun
CUI 13158828 · J2000000209276
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COPE SA
Cod fiscal (CIF) RO13158828
Nr. Reg. Comerțului J2000000209276
Sediu social Str. Petru Rareş nr. 306, Sat Bistriţa Com. Alexandru cel Bun, jud. NEAMŢ, 617508
Telefon 0730170130

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VANHAEREN AXEL PATRICK GERARD · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.07.2000
CAEN1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COPE SA după CUI 13158828 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
11.250.338 lei
-13.0% vs 2024
Profit net 2025
183.876 lei
-37.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 215 de firme din Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,2%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 247 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.654.531 lei20142015: 10.432.962 lei20152016: 11.363.063 lei20162017: 12.718.246 lei20172018: 11.444.162 lei20182019: 8.711.511 lei20192020: 8.372.933 lei20202021: 10.720.112 lei20212022: 11.130.280 lei20222023: 10.902.189 lei20232024: 12.874.086 lei20242025: 11.250.338 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 11.250.338 lei 183.876 lei 14
2024 12.874.086 lei 295.030 lei 15
2023 10.902.189 lei 99.606 lei 17
2022 11.130.280 lei 557.364 lei 14
2021 10.720.112 lei 826.549 lei 14
2020 8.372.933 lei 581.714 lei 15
2019 8.711.511 lei 572.723 lei 15
2018 11.444.162 lei 433.654 lei 18
2017 12.718.246 lei 419.647 lei 19
2016 11.363.063 lei 316.250 lei 21
2015 10.432.962 lei 487.062 lei 21
2014 10.654.531 lei 210.929 lei 21
2013 9.131.317 lei 315.254 lei 21
2012 8.162.635 lei 393.942 lei 23
2011 6.997.303 lei 362.981 lei 21
2010 7.145.150 lei 539.178 lei 22
2009 7.639.338 lei 723.794 lei 23
2008 8.568.058 lei 485.861 lei 23

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 60 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 51 zile−19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,63%−0,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23%−4,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,35×+0,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,96%−1,5 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,28%−0,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77%+4,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 803.596 lei−54.676 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,4× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,83×+2,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,04%−0,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 42 din 396 firme active cu bilanț depus (CAEN 1089)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 813 firme active din sector
SectorCAEN 1089 · Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COPE SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COPE SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COPE SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COPE SA, cu sediul în Sat Bistriţa Com. Alexandru cel Bun, are codul unic de înregistrare (CUI) 13158828, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000000209276. Firma a fost înființată la data de 3 iulie 2000 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. (CAEN 1089).

La ultima verificare, COPE SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.250.338 lei și un rezultat net de 183.876 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COPE SA?

COPE SA (CUI 13158828) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COPE SA în sectorul său?

COPE SA ocupă locul 42 din 396 firme active cu bilanț depus în CAEN 1089 (Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COPE SA față de firmele din același domeniu?

COPE SA este mai veche decât 90% dintre cele 813 firme active cu CAEN 1089.

Este COPE SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare COPE SA (CUI 13158828) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COPE SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COPE SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COPE SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COPE SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COPE SA plătitoare de TVA?

Da, COPE SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COPE SA?

În anul 2025, COPE SA a raportat o cifră de afaceri de 11.250.338 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COPE SA?

Firmoscop analizează COPE SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.