Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › TEXMUR SRL

TEXMUR SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 13168074 · J26/370/2000
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEXMUR SRL
Cod fiscal (CIF) RO13168074
Nr. Reg. Comerțului J26/370/2000
Sediu social Str. 8 Martie nr. 36/A, Mun. Târgu Mureş, 540229
Telefon 0265-252526

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MURESAN FLOREA MIRCEA · administratorMURESAN FLOREA LUCIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.07.2000
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEXMUR SRL după CUI 13168074 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.966.327 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
2.092.960 lei
+46.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă52.8%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.067.480 lei20142015: 1.068.547 lei20152016: 1.080.310 lei20162017: 1.649.045 lei20172018: 1.948.689 lei20182019: 1.990.512 lei20192020: 3.595.787 lei20202021: 3.676.127 lei20212022: 2.058.120 lei20222023: 2.452.347 lei20232024: 3.311.430 lei20242025: 3.966.327 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.966.327 lei 2.092.960 lei 1
2024 3.311.430 lei 1.429.287 lei 1
2023 2.452.347 lei 628.691 lei 1
2022 2.058.120 lei 730.624 lei 2
2021 3.676.127 lei 3.434.950 lei 1
2020 3.595.787 lei 2.640.277 lei 1
2019 1.990.512 lei 1.403.360 lei 1
2018 1.948.689 lei 1.459.300 lei 1
2017 1.649.045 lei 1.077.825 lei 1
2016 1.080.310 lei 558.469 lei 1
2015 1.068.547 lei 614.299 lei 1
2014 1.067.480 lei 644.651 lei 1
2013 1.059.975 lei 653.204 lei 1
2012 584.481 lei 305.343 lei 1
2011 566.989 lei 286.375 lei 1
2010 654.393 lei 295.563 lei 3
2009 420.239 lei 121.020 lei 3
2008 389.962 lei 116.074 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.115 zile−323 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 136 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 52,77%+9,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,96%−2,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,39× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,57×−0,32 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 44,35%+12,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,43%+4,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,04%+2,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.966.327 lei+654.897 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,24× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 75,2%−28,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 852 din 15.935 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 21.837 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEXMUR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEXMUR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TEXMUR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEXMUR SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 13168074, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/370/2000. Firma a fost înființată la data de 5 iulie 2000 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, TEXMUR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.966.327 lei și un rezultat net de 2.092.960 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEXMUR SRL?

TEXMUR SRL (CUI 13168074) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TEXMUR SRL în sectorul său?

TEXMUR SRL ocupă locul 852 din 15.935 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEXMUR SRL față de firmele din același domeniu?

TEXMUR SRL este mai veche decât 75% dintre cele 21.837 firme active cu CAEN 6820.

Este TEXMUR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TEXMUR SRL (CUI 13168074) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TEXMUR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEXMUR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEXMUR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEXMUR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEXMUR SRL plătitoare de TVA?

Da, TEXMUR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEXMUR SRL?

În anul 2025, TEXMUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.966.327 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEXMUR SRL?

Firmoscop analizează TEXMUR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.