Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ANTRA PROD. SRL

ANTRA PROD. SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 13215621 · J2000006809403
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANTRA PROD. SRL
Cod fiscal (CIF) RO13215621
Nr. Reg. Comerțului J2000006809403
Sediu social Str. Ciurea nr. 5-7, bl. A3, sc. A, et. P, ap. 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0723508283

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RUSCAN VASILE RADU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.07.2000
CAEN3100 · Fabricarea de mobilă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANTRA PROD. SRL după CUI 13215621 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
1.160.753 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
88.994 lei
+56.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.7%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 295.996 lei20142015: 324.087 lei20152016: 338.879 lei20162017: 505.087 lei20172018: 517.638 lei20182019: 549.606 lei20192020: 702.011 lei20202021: 735.251 lei20212022: 815.478 lei20222023: 877.137 lei20232024: 977.737 lei20242025: 1.160.753 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.160.753 lei 88.994 lei 5
2024 977.737 lei 56.773 lei 5
2023 877.137 lei -5.750 lei 5
2022 815.478 lei 46.942 lei 5
2021 735.251 lei 32.109 lei 4
2020 702.011 lei 17.688 lei 5
2019 549.606 lei -21.420 lei 5
2018 517.638 lei -54.781 lei 5
2017 505.087 lei 5.055 lei 5
2016 338.879 lei -34.578 lei 4
2015 324.087 lei -13.800 lei 3
2014 295.996 lei -59.400 lei 4
2013 279.688 lei -131.133 lei 2
2012 223.598 lei -115.039 lei 2
2011 311.748 lei -67.730 lei 5
2010 289.788 lei -80.667 lei 4
2009 227.796 lei -106.899 lei 4
2008 352.350 lei -84.946 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 312 zile−9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,67%+1,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 314,25%−605,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,32×+0,21 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,18%−32,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -214,25%+605,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 232.151 lei+36.604 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,68×−6,79 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 430,23× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,25%+1,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 755 din 2.993 firme active cu bilanț depus (CAEN 3100)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 4.274 firme active din sector
SectorCAEN 3100 · Fabricarea de mobilă →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANTRA PROD. SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANTRA PROD. SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANTRA PROD. SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 13215621, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000006809403. Firma a fost înființată la data de 21 iulie 2000 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă (CAEN 3100).

La ultima verificare, ANTRA PROD. SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.160.753 lei și un rezultat net de 88.994 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANTRA PROD. SRL?

ANTRA PROD. SRL (CUI 13215621) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă ANTRA PROD. SRL în sectorul său?

ANTRA PROD. SRL ocupă locul 755 din 2.993 firme active cu bilanț depus în CAEN 3100 (Fabricarea de mobilă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANTRA PROD. SRL față de firmele din același domeniu?

ANTRA PROD. SRL este mai veche decât 91% dintre cele 4.274 firme active cu CAEN 3100.

Este ANTRA PROD. SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANTRA PROD. SRL (CUI 13215621) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANTRA PROD. SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANTRA PROD. SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANTRA PROD. SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANTRA PROD. SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANTRA PROD. SRL plătitoare de TVA?

Da, ANTRA PROD. SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANTRA PROD. SRL?

În anul 2025, ANTRA PROD. SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.160.753 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANTRA PROD. SRL?

Firmoscop analizează ANTRA PROD. SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.