Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › MARCOMTRANS SRL

MARCOMTRANS SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 132532 · J1991000863034
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARCOMTRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO132532
Nr. Reg. Comerțului J1991000863034
Sediu social Str. Bănănăi nr. 3 BIS, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110182
Telefon 615262

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DAMIAN ANDREEA CORINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN2370 · Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARCOMTRANS SRL după CUI 132532 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.563.115 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
67.099 lei
-48.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.5%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 582 de firme din Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector20 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 668 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.233.363 lei20142015: 2.474.856 lei20152016: 2.715.472 lei20162017: 2.569.481 lei20172018: 2.602.272 lei20182019: 2.571.459 lei20192020: 3.113.558 lei20202021: 3.900.801 lei20212022: 4.113.065 lei20222023: 4.480.207 lei20232024: 4.678.217 lei20242025: 4.563.115 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.563.115 lei 67.099 lei 20
2024 4.678.217 lei 130.913 lei 22
2023 4.480.207 lei 301.547 lei 22
2022 4.113.065 lei -42.118 lei 23
2021 3.900.801 lei 18.957 lei 20
2020 3.113.558 lei 225.344 lei 18
2019 2.571.459 lei 64.766 lei 18
2018 2.602.272 lei -17.700 lei 20
2017 2.569.481 lei 40.799 lei 23
2016 2.715.472 lei 77.978 lei 24
2015 2.474.856 lei 137.552 lei 24
2014 2.233.363 lei 91.935 lei 29
2013 1.921.717 lei 10.472 lei 26
2012 2.134.218 lei 23.586 lei 24
2011 1.235.427 lei -223.361 lei 26
2010 1.278.876 lei -38.189 lei 28
2009 1.577.146 lei -18.462 lei 24
2008 1.649.962 lei 94.861 lei 29

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 169 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,47%−1,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,87%−1,43 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,37× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,67×−0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,47%−9,61 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,31%−2,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 27,26%+1,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 228.156 lei+15.510 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,57×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,4×−1,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 57 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,16%−1,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27 din 930 firme active cu bilanț depus (CAEN 2370)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.990 firme active din sector
SectorCAEN 2370 · Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)10
Valoare totală (2024–2026)148.571 lei

Cumpărători: COMUNA POTLOGI, COMUNA SILISTEA GUMESTI (PRIMARIA SILISTEA GUMESTI), COMUNA VALENI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARCOMTRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARCOMTRANS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MARCOMTRANS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARCOMTRANS SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 132532, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000863034. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN 2370).

La ultima verificare, MARCOMTRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.563.115 lei și un rezultat net de 67.099 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARCOMTRANS SRL?

MARCOMTRANS SRL (CUI 132532) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MARCOMTRANS SRL în sectorul său?

MARCOMTRANS SRL ocupă locul 27 din 930 firme active cu bilanț depus în CAEN 2370 (Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARCOMTRANS SRL față de firmele din același domeniu?

MARCOMTRANS SRL este mai veche decât 99% dintre cele 1.990 firme active cu CAEN 2370.

Este MARCOMTRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARCOMTRANS SRL (CUI 132532) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARCOMTRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARCOMTRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARCOMTRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARCOMTRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARCOMTRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, MARCOMTRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARCOMTRANS SRL?

În anul 2025, MARCOMTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.563.115 lei și un număr mediu de 20 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARCOMTRANS SRL?

Firmoscop analizează MARCOMTRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.