Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SMILEMED SRL

SMILEMED SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 13259865 · J2000007310401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SMILEMED SRL
CUI 13259865
Nr. Reg. Comerțului J2000007310401
Sediu social Str. Muzelor nr. 6, ap. 2, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 40191
Telefon 0721158892

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LĂZĂRESCU FLORIN DAN CEZAR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.08.2000
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SMILEMED SRL după CUI 13259865 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.475.177 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
649.654 lei
+32.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 8.898 de firme din Activități de asistență stomatologică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,0%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.068.126 lei20142015: 1.196.941 lei20152016: 1.698.202 lei20162017: 1.537.856 lei20172018: 1.623.147 lei20182019: 2.298.439 lei20192020: 2.111.910 lei20202021: 2.355.500 lei20212022: 3.079.124 lei20222023: 3.224.660 lei20232024: 3.130.562 lei20242025: 3.475.177 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.475.177 lei 649.654 lei 6
2024 3.130.562 lei 488.888 lei 6
2023 3.224.660 lei 587.274 lei 6
2022 3.079.124 lei 676.861 lei 6
2021 2.355.500 lei 421.980 lei 6
2020 2.111.910 lei 258.483 lei 5
2019 2.298.439 lei 519.206 lei 5
2018 1.623.147 lei 156.600 lei 5
2017 1.537.856 lei 172.578 lei 6
2016 1.698.202 lei 251.733 lei 5
2015 1.196.941 lei 163.903 lei 5
2014 1.068.126 lei 140.054 lei 8
2013 799.225 lei 44.123 lei 6
2012 688.526 lei 35.641 lei 10
2011 747.705 lei 39.085 lei 12
2010 776.180 lei 46.629 lei 13
2009 911.900 lei 8.875 lei 12
2008 582.512 lei -5.052 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 58 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 61 zile+24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,69%+3,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,81%−2,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,28×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,78×−0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 91,4%+2,51 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 51,36%+3,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,19%+2,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 579.196 lei+57.436 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,75×−0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 27,52%+5,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 350 din 10.990 firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 13.778 firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SMILEMED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SMILEMED SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SMILEMED SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SMILEMED SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 13259865, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000007310401. Firma a fost înființată la data de 8 august 2000 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, SMILEMED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.475.177 lei și un rezultat net de 649.654 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SMILEMED SRL?

SMILEMED SRL (CUI 13259865) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SMILEMED SRL în sectorul său?

SMILEMED SRL ocupă locul 350 din 10.990 firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SMILEMED SRL față de firmele din același domeniu?

SMILEMED SRL este mai veche decât 94% dintre cele 13.778 firme active cu CAEN 8623.

Este SMILEMED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SMILEMED SRL (CUI 13259865) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SMILEMED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SMILEMED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SMILEMED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SMILEMED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SMILEMED SRL plătitoare de TVA?

Nu, SMILEMED SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SMILEMED SRL?

În anul 2025, SMILEMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.475.177 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SMILEMED SRL?

Firmoscop analizează SMILEMED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.