Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › TESLO-COM AUTO SRL

TESLO-COM AUTO SRL

Înființată în 2000 · 26 ani vechime · Mun. Topliţa
CUI 13267817 · J19/212/2000
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TESLO-COM AUTO SRL
Cod fiscal (CIF) RO13267817
Nr. Reg. Comerțului J19/212/2000
Sediu social Str. 1 Decembrie 1918 nr. 177, Mun. Topliţa, jud. HARGHITA, 535700
Telefon 0724544825

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TĂSLĂVAN EUGEN · administratorTĂSLĂVAN ANDREI-MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.08.2000
CAEN4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TESLO-COM AUTO SRL după CUI 13267817 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.820.074 lei
-1.0% vs 2024
Profit net 2025
190.280 lei
-24.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.0%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.055 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.553 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.973.654 lei20142015: 1.949.006 lei20152016: 2.151.296 lei20162017: 2.279.213 lei20172018: 2.794.664 lei20182019: 2.839.978 lei20192020: 2.668.994 lei20202021: 2.981.942 lei20212022: 3.280.525 lei20222023: 3.492.261 lei20232024: 3.851.832 lei20242025: 3.820.074 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.820.074 lei 190.280 lei 11
2024 3.851.832 lei 251.458 lei 11
2023 3.492.261 lei 233.103 lei 11
2022 3.280.525 lei 115.363 lei 14
2021 2.981.942 lei 143.658 lei 15
2020 2.668.994 lei 195.639 lei 18
2019 2.839.978 lei 144.651 lei 17
2018 2.794.664 lei 253.167 lei 13
2017 2.279.213 lei 174.580 lei 14
2016 2.151.296 lei 255.241 lei 13
2015 1.949.006 lei 102.201 lei 13
2014 1.973.654 lei 80.092 lei 15
2013 2.003.263 lei 70.989 lei 17
2012 2.076.644 lei 20.961 lei 17
2011 1.995.965 lei 23.909 lei 16
2010 2.068.552 lei 27.988 lei 14
2009 2.060.408 lei 48.678 lei 16
2008 2.337.954 lei 86.711 lei 14

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 76 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,98%−1,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,7%+4,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,06×−0,51 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,7%−3,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,87%−2,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,3%−4,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 347.279 lei−2.888 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,58× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,51×−0,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 145 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,93%−2,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 82 din 3.204 firme active cu bilanț depus (CAEN 4532)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 5.420 firme active din sector
SectorCAEN 4532 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)182
Valoare totală (2024–2026)390.391 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL TOPLITA, Comuna Stanceni (Consiliul local Stanceni), SERVICIUL PUBLIC DE SALUBRIZARE TOPLIŢA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TESLO-COM AUTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TESLO-COM AUTO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TESLO-COM AUTO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TESLO-COM AUTO SRL, cu sediul în Mun. Topliţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 13267817, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/212/2000. Firma a fost înființată la data de 10 august 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).

La ultima verificare, TESLO-COM AUTO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.820.074 lei și un rezultat net de 190.280 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TESLO-COM AUTO SRL?

TESLO-COM AUTO SRL (CUI 13267817) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TESLO-COM AUTO SRL în sectorul său?

TESLO-COM AUTO SRL ocupă locul 82 din 3.204 firme active cu bilanț depus în CAEN 4532 (Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TESLO-COM AUTO SRL față de firmele din același domeniu?

TESLO-COM AUTO SRL este mai veche decât 88% dintre cele 5.420 firme active cu CAEN 4532.

Este TESLO-COM AUTO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TESLO-COM AUTO SRL (CUI 13267817) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TESLO-COM AUTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TESLO-COM AUTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TESLO-COM AUTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TESLO-COM AUTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TESLO-COM AUTO SRL plătitoare de TVA?

Da, TESLO-COM AUTO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TESLO-COM AUTO SRL?

În anul 2025, TESLO-COM AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.820.074 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TESLO-COM AUTO SRL?

Firmoscop analizează TESLO-COM AUTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.