Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › MACRO SRL

MACRO SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 132869 · J1992000114034
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MACRO SRL
Cod fiscal (CIF) RO132869
Nr. Reg. Comerțului J1992000114034
Sediu social Bld. Nicolae Bălcescu nr. 138A, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110101
Telefon 0248220304

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CIRSTEA MIHAI-SORIN · administratorENE CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MACRO SRL după CUI 132869 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.188.209 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
800.376 lei
+6.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă25.1%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.625 de firme din Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 16,9%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.999 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.850.170 lei20142015: 2.535.263 lei20152016: 2.279.497 lei20162017: 2.277.240 lei20172018: 2.528.409 lei20182019: 2.837.312 lei20192020: 2.178.941 lei20202021: 2.355.681 lei20212022: 2.959.435 lei20222023: 2.888.481 lei20232024: 3.108.978 lei20242025: 3.188.209 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.188.209 lei 800.376 lei 10
2024 3.108.978 lei 750.643 lei 9
2023 2.888.481 lei 773.997 lei 9
2022 2.959.435 lei 726.429 lei 9
2021 2.355.681 lei 1.977.495 lei 9
2020 2.178.941 lei 1.980 lei 8
2019 2.837.312 lei 10.779 lei 8
2018 2.528.409 lei 15.808 lei 8
2017 2.277.240 lei 8.898 lei 9
2016 2.279.497 lei 13.651 lei 9
2015 2.535.263 lei 7.803 lei 9
2014 2.850.170 lei 7.495 lei 8
2013 2.644.815 lei 2.164 lei 6
2012 1.846.162 lei 6.131 lei 5
2011 1.757.293 lei 2.634 lei 5
2010 1.425.574 lei 3.894 lei 4
2009 1.454.977 lei 5.119 lei 17
2008 1.833.822 lei 21.732 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.605 zile+445 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 49 zile−119 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,1%+0,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,33%+7,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,46×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,17×+0,6 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,53%+1,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,74% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,43%−7,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 318.821 lei−26.621 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,07× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,46×+3,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 42,29%+4,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 162 din 1.927 firme active cu bilanț depus (CAEN 6811)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 4.503 firme active din sector
SectorCAEN 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume24
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MACRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MACRO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MACRO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MACRO SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 132869, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000114034. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN 6811).

La ultima verificare, MACRO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.188.209 lei și un rezultat net de 800.376 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MACRO SRL?

MACRO SRL (CUI 132869) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MACRO SRL în sectorul său?

MACRO SRL ocupă locul 162 din 1.927 firme active cu bilanț depus în CAEN 6811 (Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MACRO SRL față de firmele din același domeniu?

MACRO SRL este mai veche decât 100% dintre cele 4.503 firme active cu CAEN 6811.

Este MACRO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MACRO SRL (CUI 132869) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MACRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MACRO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MACRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MACRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MACRO SRL plătitoare de TVA?

Da, MACRO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MACRO SRL?

În anul 2025, MACRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.188.209 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MACRO SRL?

Firmoscop analizează MACRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.