Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MAXIM SOFTWARE SRL

MAXIM SOFTWARE SRL

Înființată în 2000 · 25 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 13331480 · J40/8109/2000
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAXIM SOFTWARE SRL
Cod fiscal (CIF) RO13331480
Nr. Reg. Comerțului J40/8109/2000
Sediu social B-dul Iuliu Maniu nr. 16, bl. 14, sc. A2, et. 9, ap. 35, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61105
Telefon 7713755

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GIREADA ANDREI-EMANUEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.09.2000
CAEN7221 · Editare de programe
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAXIM SOFTWARE SRL după CUI 13331480 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
166.133 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
121.206 lei
+2115.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă73.0%
Față de sectorpeste 66% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 40.247 lei40K lei20092010: 25.000 lei25K lei20102011: 117.482 lei117K lei20112012: 67.500 lei68K lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142016: 199.421 lei199K lei20162017: 698.620 lei699K lei20172018: 441.253 lei441K lei20182025: 166.133 lei166K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 166.133 lei 121.206 lei 0
2024 -6.014 lei 0
2023 -101.518 lei 0
2022 3.226 lei 0
2021 1.814 lei 0
2020 -11.557 lei 0
2018 441.253 lei 222.416 lei 9
2017 698.620 lei 435.220 lei 10
2016 199.421 lei 166.161 lei 1
2015 -7.346 lei 1
2014 0 lei -11.742 lei 1
2013 0 lei -12.159 lei 1
2012 67.500 lei 5.359 lei 1
2011 117.482 lei 64.674 lei 1
2010 25.000 lei 7.383 lei 3
2009 40.247 lei -17.805 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 72 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 72,96% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,11%−940,39 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală +8,89 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 297,02% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 264,02%+327,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 88,89%+940,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,62× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 483,58%+583,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6 din 58 firme active cu bilanț depus (CAEN 7221)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 176 firme active din sector
SectorCAEN 7221 · Editare de programe →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAXIM SOFTWARE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAXIM SOFTWARE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAXIM SOFTWARE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAXIM SOFTWARE SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 13331480, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8109/2000. Firma a fost înființată la data de 6 septembrie 2000 și are ca obiect principal de activitate Editare de programe (CAEN 7221).

La ultima verificare, MAXIM SOFTWARE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 166.133 lei și un rezultat net de 121.206 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAXIM SOFTWARE SRL?

MAXIM SOFTWARE SRL (CUI 13331480) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAXIM SOFTWARE SRL în sectorul său?

MAXIM SOFTWARE SRL ocupă locul 6 din 58 firme active cu bilanț depus în CAEN 7221 (Editare de programe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAXIM SOFTWARE SRL față de firmele din același domeniu?

MAXIM SOFTWARE SRL este mai veche decât 80% dintre cele 176 firme active cu CAEN 7221.

Este MAXIM SOFTWARE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAXIM SOFTWARE SRL (CUI 13331480) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAXIM SOFTWARE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAXIM SOFTWARE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAXIM SOFTWARE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAXIM SOFTWARE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAXIM SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?

Da, MAXIM SOFTWARE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAXIM SOFTWARE SRL?

În anul 2025, MAXIM SOFTWARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 166.133 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAXIM SOFTWARE SRL?

Firmoscop analizează MAXIM SOFTWARE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.