Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › M & M COMPUTERS SRL

M & M COMPUTERS SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 1345024 · J1991001858297
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M & M COMPUTERS SRL
Cod fiscal (CIF) RO1345024
Nr. Reg. Comerțului J1991001858297
Sediu social Pţa. Victoriei nr. 3, bl. UNIREA, sc. B, et. 6, ap. 18, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100065
Telefon 0244516166

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MIRONESCU DORU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M & M COMPUTERS SRL după CUI 1345024 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
2.090.515 lei
+55.0% vs 2024
Profit net 2025
108.537 lei
+1326.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.2%
Față de sectorpeste 16% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.949.853 lei20142015: 1.944.439 lei20152016: 1.645.960 lei20162017: 1.420.628 lei20172018: 2.221.494 lei20182019: 1.577.368 lei20192020: 1.597.039 lei20202021: 1.557.946 lei20212022: 1.866.252 lei20222023: 1.842.400 lei20232024: 1.345.263 lei20242025: 2.090.515 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.090.515 lei 108.537 lei 12
2024 1.345.263 lei 7.607 lei 13
2023 1.842.400 lei 15.966 lei 14
2022 1.866.252 lei 18.135 lei 15
2021 1.557.946 lei 25.513 lei 17
2020 1.597.039 lei 54.322 lei 16
2019 1.577.368 lei 36.548 lei 17
2018 2.221.494 lei 383.009 lei 18
2017 1.420.628 lei -246.969 lei 19
2016 1.645.960 lei 94.158 lei 21
2015 1.944.439 lei 246.998 lei 21
2014 4.949.853 lei 119.236 lei 24
2013 2.370.723 lei 48.856 lei 26
2012 2.020.470 lei 197.696 lei 27
2011 2.294.175 lei -197.007 lei 34
2010 2.545.827 lei 352.172 lei 32
2009 1.096.971 lei -339.738 lei 32
2008 3.786.409 lei 562.601 lei 34

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 215 zile+25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 141 zile+110 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,19%+4,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,09%+6,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,28×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,56×+1,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 31,34%+28,63 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,87%+6,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,91%−6,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 174.210 lei+70.728 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,32×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 132,3×+81,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,47%+1,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 180 din 1.384 firme active cu bilanț depus (CAEN 6290)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 2.089 firme active din sector
SectorCAEN 6290 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)18
Valoare totală (2024–2026)374.967 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL PLOIESTI, Clubul Sportiv Municipal Ploiesti, MUNICIPIUL CAMPINA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M & M COMPUTERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M & M COMPUTERS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru M & M COMPUTERS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M & M COMPUTERS SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 1345024, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991001858297. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6290).

La ultima verificare, M & M COMPUTERS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.090.515 lei și un rezultat net de 108.537 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M & M COMPUTERS SRL?

M & M COMPUTERS SRL (CUI 1345024) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă M & M COMPUTERS SRL în sectorul său?

M & M COMPUTERS SRL ocupă locul 180 din 1.384 firme active cu bilanț depus în CAEN 6290 (Alte activități de servicii privind tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M & M COMPUTERS SRL față de firmele din același domeniu?

M & M COMPUTERS SRL este mai veche decât 100% dintre cele 2.089 firme active cu CAEN 6290.

Este M & M COMPUTERS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare M & M COMPUTERS SRL (CUI 1345024) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este M & M COMPUTERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, M & M COMPUTERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în M & M COMPUTERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M & M COMPUTERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M & M COMPUTERS SRL plătitoare de TVA?

Da, M & M COMPUTERS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M & M COMPUTERS SRL?

În anul 2025, M & M COMPUTERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.090.515 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M & M COMPUTERS SRL?

Firmoscop analizează M & M COMPUTERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.