Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › ELERAD SRL

ELERAD SRL

Înființată în 2000 · 25 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 13481631 · J04/590/2000
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELERAD SRL
CUI 13481631
Nr. Reg. Comerțului J04/590/2000
Sediu social Str. Buciumului nr. 4, bl. 4, sc. A, et. 2, ap. 10, Mun. Bacău, 600219
Telefon 0234510235

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

ARVINTE FRĂSINA-ELENA · administratorDARIE RĂDUCU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.10.2000
CAEN4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELERAD SRL după CUI 13481631 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
131.594 lei
+59.0% vs 2024
Profit net 2025
32.511 lei
+120.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.7%
Față de sectorpeste 93% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 4.816 de firme din Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 17% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 5.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 196.041 lei20142015: 211.987 lei20152016: 195.854 lei20162017: 203.998 lei20172018: 242.016 lei20182019: 240.246 lei20192020: 123.219 lei20202021: 38.620 lei20212022: 47.650 lei20222023: 62.446 lei20232024: 82.515 lei20242025: 131.594 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 131.594 lei 32.511 lei 1
2024 82.515 lei 14.716 lei 1
2023 62.446 lei 10.913 lei
2022 47.650 lei 7.353 lei 2
2021 38.620 lei -5.830 lei 2
2020 123.219 lei -14.215 lei 3
2019 240.246 lei -18.079 lei 6
2018 242.016 lei -29.131 lei 8
2017 203.998 lei -19.678 lei
2016 195.854 lei 8.304 lei 8
2015 211.987 lei 8.888 lei 8
2014 196.041 lei -6.424 lei 9
2013 95.461 lei -46.654 lei
2012 59.660 lei -29.100 lei
2011 39.327 lei -33.047 lei 6
2010 35.708 lei -38.723 lei 6
2009 14.132 lei -23.566 lei 3
2008 27.283 lei -898 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile−150 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,71%+6,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,66%−45,3 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,46×+1,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,69×−5,43 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 79,4%−95,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,12%+22,62 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,34%+45,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 131.594 lei+49.079 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,91×+0,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 77,36× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 34,6%+11,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 321 din 708 firme active cu bilanț depus (CAEN 4729)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 1.496 firme active din sector
SectorCAEN 4729 · Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELERAD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELERAD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ELERAD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ELERAD SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 13481631, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/590/2000. Firma a fost înființată la data de 30 octombrie 2000 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN 4729).

La ultima verificare, ELERAD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 131.594 lei și un rezultat net de 32.511 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELERAD SRL?

ELERAD SRL (CUI 13481631) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELERAD SRL în sectorul său?

ELERAD SRL ocupă locul 321 din 708 firme active cu bilanț depus în CAEN 4729 (Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELERAD SRL față de firmele din același domeniu?

ELERAD SRL este mai veche decât 85% dintre cele 1.496 firme active cu CAEN 4729.

Este ELERAD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELERAD SRL (CUI 13481631) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELERAD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELERAD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELERAD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELERAD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELERAD SRL plătitoare de TVA?

Nu, ELERAD SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELERAD SRL?

În anul 2025, ELERAD SRL a raportat o cifră de afaceri de 131.594 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELERAD SRL?

Firmoscop analizează ELERAD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.