Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › L-LINE SRL

L-LINE SRL

Înființată în 1992 · 33 de ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 1348683 · J1991001427299
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire L-LINE SRL
Cod fiscal (CIF) RO1348683
Nr. Reg. Comerțului J1991001427299
Sediu social P-ta. VICTORIEI nr. 7, bl. A EST, Municipiul Ploieşti, jud. Prahova, 2000
Telefon 0244519538

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

RAICU LUCIANA MĂDĂLINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută L-LINE SRL după CUI 1348683 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.413.322 lei
-20,0% vs 2024
Profit net 2025
74.376 lei
-54,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.3%
Față de sectorpeste 56% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.028 de firme din Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.199 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 696.178 lei20142015: 922.404 lei20152016: 1.053.762 lei20162017: 1.087.924 lei20172018: 1.116.585 lei20182019: 1.082.157 lei20192020: 805.967 lei20202021: 1.229.357 lei20212022: 1.389.564 lei20222023: 1.855.381 lei20232024: 1.759.015 lei20242025: 1.413.322 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.413.322 lei 74.376 lei 6
2024 1.759.015 lei 162.203 lei 8
2023 1.855.381 lei 723.271 lei 8
2022 1.389.564 lei 357.978 lei 9
2021 1.229.357 lei 313.166 lei 9
2020 805.967 lei 93.249 lei 11
2019 1.082.157 lei 6.874 lei 12
2018 1.116.585 lei 161.755 lei 15
2017 1.087.924 lei 233.571 lei 17
2016 1.053.762 lei 47.502 lei 16
2015 922.404 lei 29.514 lei 17
2014 696.178 lei 309 lei 15
2013 449.405 lei 8.212 lei 8
2012 380.460 lei 20.083 lei 6
2011 429.348 lei 854 lei 4
2010 596.664 lei -19.889 lei 6
2009 799.108 lei 4.950 lei 6
2008 853.520 lei 187.658 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 217 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 106 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,26%−3,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,61%−4,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,62×+0,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,38×−0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,39%−3,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,45%−2,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,2%+4,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 235.554 lei+15.677 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,46×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,29×−0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 282 de zile+54 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,99%−6,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 501 din 8.950 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 18.707 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru L-LINE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți L-LINE SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

L-LINE SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 1348683, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991001427299. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

La ultima verificare, L-LINE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.413.322 lei și un rezultat net de 74.376 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are L-LINE SRL?

L-LINE SRL (CUI 1348683) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă L-LINE SRL în sectorul său?

L-LINE SRL ocupă locul 501 din 8.950 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este L-LINE SRL față de firmele din același domeniu?

L-LINE SRL este mai veche decât 99% dintre cele 18.707 firme active cu CAEN 4771.

Este L-LINE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare L-LINE SRL (CUI 1348683) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este L-LINE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, L-LINE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în L-LINE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru L-LINE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este L-LINE SRL plătitoare de TVA?

Da, L-LINE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a L-LINE SRL?

În anul 2025, L-LINE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.413.322 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu L-LINE SRL?

Firmoscop analizează L-LINE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Prahova →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4771 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.