Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › SERVITRANS SA

SERVITRANS SA

Înființată în 2000 · 25 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 13541997 · J2000000322395
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SERVITRANS SA
Cod fiscal (CIF) RO13541997
Nr. Reg. Comerțului J2000000322395
Sediu social Str. Vîlcele nr. 63 BIS, Mun. Focşani, jud. VRANCEA
Telefon 221740

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BUZATU DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.11.2000
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SERVITRANS SA după CUI 13541997 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.844.363 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
248.900 lei
-43.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.5%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 752.167 lei20142015: 862.511 lei20152016: 925.491 lei20162017: 931.813 lei20172018: 988.005 lei20182019: 1.169.880 lei20192020: 1.259.962 lei20202021: 1.290.962 lei20212022: 1.452.338 lei20222023: 1.448.148 lei20232024: 1.594.153 lei20242025: 1.844.363 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.844.363 lei 248.900 lei 7
2024 1.594.153 lei 439.834 lei 8
2023 1.448.148 lei 209.610 lei 9
2022 1.452.338 lei 148.778 lei 11
2021 1.290.962 lei 144.192 lei 13
2020 1.259.962 lei 147.972 lei 12
2019 1.169.880 lei 140.486 lei 12
2018 988.005 lei 15.788 lei 12
2017 931.813 lei 101.026 lei 11
2016 925.491 lei 149.735 lei 11
2015 862.511 lei 195.787 lei 11
2014 752.167 lei 147.487 lei 12
2013 769.206 lei 134.290 lei 12
2012 678.124 lei 114.548 lei 12
2011 556.169 lei 49.807 lei 12
2010 593.171 lei 107.089 lei 13
2009 555.767 lei 76.554 lei 11
2008 538.426 lei 64.451 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 155 zile+138 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,5%−14,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,67%+18,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,84×−41,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,88%−5,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,55%−6,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,12%−14,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 263.480 lei+64.211 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 17,33%−21,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.695 din 15.925 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 21.827 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)104
Valoare totală (2024–2026)44.949 lei

Cumpărători: Unitatea Militara 01333, REGISTRUL AUTO ROMAN - R.A., COMUNA JARISTEA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SERVITRANS SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SERVITRANS SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SERVITRANS SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SERVITRANS SA, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 13541997, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2000000322395. Firma a fost înființată la data de 22 noiembrie 2000 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, SERVITRANS SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.844.363 lei și un rezultat net de 248.900 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SERVITRANS SA?

SERVITRANS SA (CUI 13541997) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SERVITRANS SA în sectorul său?

SERVITRANS SA ocupă locul 1.695 din 15.925 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SERVITRANS SA față de firmele din același domeniu?

SERVITRANS SA este mai veche decât 75% dintre cele 21.827 firme active cu CAEN 6820.

Este SERVITRANS SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare SERVITRANS SA (CUI 13541997) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SERVITRANS SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SERVITRANS SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SERVITRANS SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SERVITRANS SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SERVITRANS SA plătitoare de TVA?

Da, SERVITRANS SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SERVITRANS SA?

În anul 2025, SERVITRANS SA a raportat o cifră de afaceri de 1.844.363 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SERVITRANS SA?

Firmoscop analizează SERVITRANS SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.