Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL

CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL

Înființată în 2000 · 25 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 13575698 · J22/720/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO13575698
Nr. Reg. Comerțului J22/720/2013
Sediu social Str. Palat nr. 3C, et. 4, CLADIREA E3. COD SPATIU E3L4, Mun. Iaşi
Telefon 0040372966111

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 16.04.2013
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL după CUI 13575698 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
126.269.415 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
15.700.030 lei
+231.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.4%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector314 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 18.045.585 lei20142015: 25.695.990 lei20152016: 38.035.225 lei20162017: 46.321.279 lei20172018: 59.278.903 lei20182019: 65.295.303 lei20192020: 80.383.817 lei20202021: 89.540.364 lei20212022: 97.664.231 lei20222023: 120.109.632 lei20232024: 130.876.531 lei20242025: 126.269.415 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 126.269.415 lei 15.700.030 lei 314
2024 130.876.531 lei -11.970.441 lei 368
2023 120.109.632 lei 14.009.948 lei 356
2022 97.664.231 lei 11.828.335 lei 351
2021 89.540.364 lei 17.664.167 lei 333
2020 80.383.817 lei 18.689.568 lei 312
2019 65.295.303 lei 8.793.575 lei 289
2018 59.278.903 lei 6.765.538 lei 268
2017 46.321.279 lei 4.051.593 lei 253
2016 38.035.225 lei 6.424.362 lei 211
2015 25.695.990 lei 3.392.495 lei 178
2014 18.045.585 lei 2.315.655 lei 127
2013 12.566.038 lei 1.532.967 lei
2012 7.229.497 lei 1.766.757 lei
2011 2.746.805 lei 383.947 lei
2010 1.766.500 lei -256.174 lei 14
2009 2.251.046 lei 332.751 lei 12
2008 1.403.444 lei 11.182 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 27 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 85 zile+52 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,43%+21,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,4%−10,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,9×+1,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×−0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 49,58%+124,57 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 33,71%+75,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,98%+12,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 402.132 lei+46.489 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,71×−1,81 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 41.170,33×−530.342,91 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,64%+23,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 66 din 14.412 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 26.107 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 16.04.2013
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2013000720223 → J22/720/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 16.04.2013 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Iaşi
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Iaşi
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11177/2000 → J2013000720223
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Iaşi → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Iaşi → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2013000720223 → J40/11177/2000
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Iaşi
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Iaşi
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11177/2000 → J2013000720223
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Iaşi → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Iaşi → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/720/2013 → J40/11177/2000

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 13575698, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/720/2013. Firma a fost înființată la data de 6 decembrie 2000 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 126.269.415 lei și un rezultat net de 15.700.030 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?

CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL (CUI 13575698) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL în sectorul său?

CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL ocupă locul 66 din 14.412 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL față de firmele din același domeniu?

CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL este mai veche decât 99% dintre cele 26.107 firme active cu CAEN 6210.

Este CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL (CUI 13575698) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL plătitoare de TVA?

Da, CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?

În anul 2025, CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 126.269.415 lei și un număr mediu de 314 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL?

Firmoscop analizează CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.