Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › MATTINO-CONSTRUCT SRL

MATTINO-CONSTRUCT SRL

Înființată în 2000 · 25 ani vechime · Orş. Predeal
CUI 13583526 · J08/1124/2000
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MATTINO-CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO13583526
Nr. Reg. Comerțului J08/1124/2000
Sediu social Str. Clujului nr. 6, ap. 1, Orş. Predeal, jud. BRAŞOV, 505300
Telefon 0722531578

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GORDAN IOAN-SEBASTIAN · administratorGORDAN ROXANA-CRISTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.12.2000
CAEN4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MATTINO-CONSTRUCT SRL după CUI 13583526 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.832.910 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
218.580 lei
-36.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.5%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector27 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.054.752 lei20142015: 2.339.031 lei20152016: 2.783.857 lei20162017: 3.140.170 lei20172018: 3.782.692 lei20182019: 4.477.340 lei20192020: 3.202.181 lei20202021: 3.422.521 lei20212022: 4.390.469 lei20222023: 4.971.776 lei20232024: 5.190.315 lei20242025: 4.832.910 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.832.910 lei 218.580 lei 27
2024 5.190.315 lei 341.290 lei 27
2023 4.971.776 lei 870.320 lei 27
2022 4.390.469 lei 810.126 lei 23
2021 3.422.521 lei 1.290.851 lei 27
2020 3.202.181 lei 860.198 lei 18
2019 4.477.340 lei 1.377.214 lei 15
2018 3.782.692 lei 1.189.853 lei 24
2017 3.140.170 lei 911.854 lei 20
2016 2.783.857 lei 964.669 lei 25
2015 2.339.031 lei 786.917 lei 20
2014 1.054.752 lei -48.025 lei 17
2013 687.332 lei 13.455 lei 18
2012 395.630 lei -158.336 lei 16
2011 374.386 lei -163.498 lei 16
2010 355.192 lei -98.424 lei 15
2009 451.228 lei -69.906 lei 14
2008 633.149 lei 81.496 lei 20

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52 zile+7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile−31 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,52%−2,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,33%+7,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,11×−1,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×+0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,14%−0,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,74%−1,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,28%−7,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 178.997 lei−13.237 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,71×+0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 46,01×+3,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,11%−3,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 71 din 2.966 firme active cu bilanț depus (CAEN 4333)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 6.571 firme active din sector
SectorCAEN 4333 · Lucrări de pardosire și placare a pereților →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MATTINO-CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MATTINO-CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MATTINO-CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MATTINO-CONSTRUCT SRL, cu sediul în Orş. Predeal, are codul unic de înregistrare (CUI) 13583526, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1124/2000. Firma a fost înființată la data de 8 decembrie 2000 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333).

La ultima verificare, MATTINO-CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.832.910 lei și un rezultat net de 218.580 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MATTINO-CONSTRUCT SRL?

MATTINO-CONSTRUCT SRL (CUI 13583526) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MATTINO-CONSTRUCT SRL în sectorul său?

MATTINO-CONSTRUCT SRL ocupă locul 71 din 2.966 firme active cu bilanț depus în CAEN 4333 (Lucrări de pardosire și placare a pereților), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MATTINO-CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

MATTINO-CONSTRUCT SRL este mai veche decât 99% dintre cele 6.571 firme active cu CAEN 4333.

Este MATTINO-CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MATTINO-CONSTRUCT SRL (CUI 13583526) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MATTINO-CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MATTINO-CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MATTINO-CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MATTINO-CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MATTINO-CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, MATTINO-CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MATTINO-CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, MATTINO-CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.832.910 lei și un număr mediu de 27 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MATTINO-CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează MATTINO-CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.