Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › VASLEN COM SRL

VASLEN COM SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 13625370 · J2001000001266
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VASLEN COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO13625370
Nr. Reg. Comerțului J2001000001266
Sediu social Bld. 1 Decembrie 1918 nr. 221, Mun. Târgu Mureş, 540469
Telefon 257724

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BALAN VASILE · administratorBĂLAN LENUŢA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.01.2001
CAEN7210 · Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VASLEN COM SRL după CUI 13625370 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
398.577 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
164.041 lei
-3.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.2%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.770.652 lei20142015: 1.547.917 lei20152016: 1.332.213 lei20162017: 421.636 lei20172018: 382.745 lei20182019: 385.744 lei20192020: 367.966 lei20202021: 369.026 lei20212022: 367.206 lei20222023: 373.944 lei20232024: 399.408 lei20242025: 398.577 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 398.577 lei 164.041 lei 2
2024 399.408 lei 170.449 lei 2
2023 373.944 lei 159.030 lei 2
2022 367.206 lei 143.880 lei 2
2021 369.026 lei 157.130 lei 2
2020 367.966 lei 59.980 lei 2
2019 385.744 lei 83.595 lei 2
2018 382.745 lei 63.724 lei 2
2017 421.636 lei 55.319 lei 3
2016 1.332.213 lei 44.070 lei 5
2015 1.547.917 lei 44.203 lei 9
2014 1.770.652 lei 41.489 lei
2013 2.850.188 lei 47.845 lei 17
2012 3.470.331 lei 70.491 lei 17
2011 3.888.925 lei 86.863 lei 19
2010 4.027.986 lei 127.098 lei 19
2009 4.151.299 lei 117.804 lei 27
2008 4.264.685 lei 71.614 lei 27

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 22 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 179 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,16%−1,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,91%−0,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 109,43×+52,84 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,38%−0,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,32%−0,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,12%+0,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 199.289 lei−415 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,15× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 75,63%−5,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 255 din 575 firme active cu bilanț depus (CAEN 7210)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 1.080 firme active din sector
SectorCAEN 7210 · Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume66
Dintre care radiate (închise)30

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VASLEN COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VASLEN COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VASLEN COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VASLEN COM SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 13625370, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000001266. Firma a fost înființată la data de 5 ianuarie 2001 și are ca obiect principal de activitate Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie (CAEN 7210).

La ultima verificare, VASLEN COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 398.577 lei și un rezultat net de 164.041 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VASLEN COM SRL?

VASLEN COM SRL (CUI 13625370) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VASLEN COM SRL în sectorul său?

VASLEN COM SRL ocupă locul 255 din 575 firme active cu bilanț depus în CAEN 7210 (Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VASLEN COM SRL față de firmele din același domeniu?

VASLEN COM SRL este mai veche decât 89% dintre cele 1.080 firme active cu CAEN 7210.

Este VASLEN COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VASLEN COM SRL (CUI 13625370) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VASLEN COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VASLEN COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VASLEN COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VASLEN COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VASLEN COM SRL plătitoare de TVA?

Da, VASLEN COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VASLEN COM SRL?

În anul 2025, VASLEN COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 398.577 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VASLEN COM SRL?

Firmoscop analizează VASLEN COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.