Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › ROBEN SRL

ROBEN SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Orş. Haţeg
CUI 13626090 · J20/753/2000
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROBEN SRL
Cod fiscal (CIF) RO13626090
Nr. Reg. Comerțului J20/753/2000
Sediu social Str. Horea nr. 115, Orş. Haţeg, jud. HUNEDOARA, 335500
Telefon 0254772001

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.01.2001
CAEN4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROBEN SRL după CUI 13626090 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
54.257.201 lei
+2.0% vs 2024
Profit net 2025
1.430.803 lei
-21.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.274 de firme din Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector126 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.215 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 11.214.474 lei20142015: 14.184.390 lei20152016: 18.436.668 lei20162017: 23.528.669 lei20172018: 27.618.097 lei20182019: 29.388.628 lei20192020: 37.275.307 lei20202021: 46.171.087 lei20212022: 52.019.291 lei20222023: 49.768.238 lei20232024: 53.251.315 lei20242025: 54.257.201 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 54.257.201 lei 1.430.803 lei 126
2024 53.251.315 lei 1.810.287 lei 117
2023 49.768.238 lei 2.974.096 lei 120
2022 52.019.291 lei 3.614.198 lei 118
2021 46.171.087 lei 3.350.378 lei 106
2020 37.275.307 lei 3.133.625 lei 100
2019 29.388.628 lei 2.569.337 lei 93
2018 27.618.097 lei 3.088.240 lei 74
2017 23.528.669 lei 3.370.273 lei 67
2016 18.436.668 lei 2.769.389 lei 59
2015 14.184.390 lei 1.335.723 lei 53
2014 11.214.474 lei 543.072 lei 53
2013 9.993.960 lei 435.852 lei 46
2012 9.989.165 lei 254.533 lei 48
2011 8.247.768 lei 212.026 lei 48
2010 7.090.243 lei 133.411 lei 42
2009 6.423.324 lei 117.929 lei 31
2008 5.831.371 lei 523.770 lei 26

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 157 zile+12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 74 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,64%−0,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,16%+2,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,12×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,92×+0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,66%−1,43 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,89%−0,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 51,08%−2,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 430.613 lei−24.526 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,1× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,37×−0,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 154 zile+4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,37%−1,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 33 din 2.175 firme active cu bilanț depus (CAEN 4649)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 3.146 firme active din sector
SectorCAEN 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2025)769.241 lei

Autorități: Comuna Rau de Mori, Comuna Criscior

Achiziții directe (SEAP)90
Valoare totală (2024–2026)178.745 lei

Cumpărători: ORASUL HATEG, SERVICII PUBLICE ALEXANDRIA, Comuna Rau de Mori

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2000000753203 → J20/753/2000
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J20/753/2000 → J2000000753203

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROBEN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROBEN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROBEN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROBEN SRL, cu sediul în Orş. Haţeg, are codul unic de înregistrare (CUI) 13626090, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/753/2000. Firma a fost înființată la data de 8 ianuarie 2001 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN 4649).

La ultima verificare, ROBEN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 54.257.201 lei și un rezultat net de 1.430.803 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROBEN SRL?

ROBEN SRL (CUI 13626090) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROBEN SRL în sectorul său?

ROBEN SRL ocupă locul 33 din 2.175 firme active cu bilanț depus în CAEN 4649 (Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROBEN SRL față de firmele din același domeniu?

ROBEN SRL este mai veche decât 81% dintre cele 3.146 firme active cu CAEN 4649.

Este ROBEN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROBEN SRL (CUI 13626090) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROBEN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROBEN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROBEN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROBEN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROBEN SRL plătitoare de TVA?

Da, ROBEN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROBEN SRL?

În anul 2025, ROBEN SRL a raportat o cifră de afaceri de 54.257.201 lei și un număr mediu de 126 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROBEN SRL?

Firmoscop analizează ROBEN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.