GAZ SERVICES SRL
Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.
sau cu emailul:
Confirmarea din email îți creează un cont Firmoscop gratuit — accepți Termenii și Confidențialitatea. Renunți oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Reprezentanți
GHERGHE CRISTIAN · administratorCATRANGIU MARIN · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 19 octombrie 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 19 octombrie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 19 octombrie 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 19 octombrie 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută GAZ SERVICES SRL după CUI 13687691 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 7.279 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,8%.
Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.609 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.
Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4.180.984 lei | 882.120 lei | 12 |
| 2024 | 8.560.039 lei | 3.570.711 lei | 14 |
| 2023 | 4.211.586 lei | 667.715 lei | 13 |
| 2022 | 2.294.976 lei | 40.426 lei | 16 |
| 2021 | 1.583.048 lei | 30.514 lei | 17 |
| 2020 | 2.228.429 lei | 826.779 lei | 17 |
| 2019 | 2.439.903 lei | 507.092 lei | 15 |
| 2018 | 972.646 lei | -98.590 lei | 18 |
| 2017 | 1.676.644 lei | 448.093 lei | 24 |
| 2016 | 2.635.616 lei | 875.533 lei | — |
| 2015 | 2.390.968 lei | 535.318 lei | 24 |
| 2014 | 1.921.803 lei | 358.131 lei | 22 |
| 2013 | 2.163.158 lei | 684.766 lei | 24 |
| 2012 | 2.303.047 lei | 809.256 lei | 23 |
| 2011 | 2.706.040 lei | 1.064.969 lei | 22 |
| 2010 | 2.285.857 lei | 477.508 lei | 19 |
| 2009 | 1.866.493 lei | 447.614 lei | 18 |
| 2008 | 2.533.341 lei | 827.530 lei | 18 |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 616 din 11.128 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4322) |
| Vechime relativă | mai veche decât 94% dintre cele 18.026 de firme active din sector |
| Sector | CAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat → |
Contracte publice
Autorități: MUNICIPIUL MEDGIDIA
Cumpărători: Unitatea Militara 02132, Ministerul Apararii - UNITATEA MILITARA 01556 MANGALIA, MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02196
Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.
SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru GAZ SERVICES SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți GAZ SERVICES SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Verifică altă firmă
Despre firmă
GAZ SERVICES SRL, cu sediul în Sat Lazu, Comuna Agigea, are codul unic de înregistrare (CUI) 13687691, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000564136. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 2001 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).
La ultima verificare, GAZ SERVICES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.180.984 lei și un rezultat net de 882.120 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.
Întrebări frecvente
Ce verdict are GAZ SERVICES SRL?
GAZ SERVICES SRL (CUI 13687691) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 19 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.
Ce loc ocupă GAZ SERVICES SRL în sectorul său?
GAZ SERVICES SRL ocupă locul 616 din 11.128 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.
Cât de veche este GAZ SERVICES SRL față de firmele din același domeniu?
GAZ SERVICES SRL este mai veche decât 94% dintre cele 18.026 de firme active cu CAEN 4322.
Este GAZ SERVICES SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare GAZ SERVICES SRL (CUI 13687691) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este GAZ SERVICES SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, GAZ SERVICES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în GAZ SERVICES SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GAZ SERVICES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este GAZ SERVICES SRL plătitoare de TVA?
Da, GAZ SERVICES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a GAZ SERVICES SRL?
În anul 2025, GAZ SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.180.984 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GAZ SERVICES SRL?
Firmoscop analizează GAZ SERVICES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- STEEL MARCONSTRUCT SRL · Municipiul Constanţa · CA 59.095.715 lei
- PARTENER CONSTRUCT GENERAL SRL · Loc. Năvodari, Oraş Năvodari · CA 21.486.245 lei
- GERICOM INDUSTRY SUPPORT SRL · Municipiul Constanţa · CA 18.531.398 lei
- SISTEME DE VENTILATIE HVAC S.R.L. · Municipiul Constanţa · CA 16.426.088 lei
- INSTALATII MONTAJ TEHNOLOGIC SRL · Municipiul Constanţa · CA 11.688.702 lei
- ANDO COM SRL · Municipiul Constanţa · CA 10.037.297 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 19 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.