Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › MAX-GUARD SECURITY SRL

MAX-GUARD SECURITY SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Arad
CUI 13729975 · J2001000095023
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAX-GUARD SECURITY SRL
Cod fiscal (CIF) RO13729975
Nr. Reg. Comerțului J2001000095023
Sediu social Str. Dorobanţilor nr. 66, Mun. Arad, 310057
Telefon 278258

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MĂRGHITAŞ MARIUS-FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.02.2001
CAEN8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAX-GUARD SECURITY SRL după CUI 13729975 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.925.024 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
188.696 lei
-16.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.8%
Față de sectorpeste 39% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector43 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.476.796 lei20142015: 1.619.283 lei20152016: 1.856.369 lei20162017: 1.942.807 lei20172018: 2.571.934 lei20182019: 2.393.655 lei20192020: 1.714.632 lei20202021: 2.114.397 lei20212022: 2.668.474 lei20222023: 3.405.857 lei20232024: 3.531.825 lei20242025: 3.925.024 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.925.024 lei 188.696 lei 43
2024 3.531.825 lei 225.403 lei 38
2023 3.405.857 lei 254.152 lei 41
2022 2.668.474 lei 253.189 lei 33
2021 2.114.397 lei 149.083 lei 26
2020 1.714.632 lei 11.957 lei 27
2019 2.393.655 lei 93.228 lei 36
2018 2.571.934 lei 210.407 lei 41
2017 1.942.807 lei 175.511 lei 46
2016 1.856.369 lei 117.990 lei 45
2015 1.619.283 lei 162.414 lei 41
2014 1.476.796 lei 98.821 lei 41
2013 1.924.326 lei 189.460 lei 47
2012 1.685.141 lei -16.965 lei 38
2011 1.612.310 lei 75.038 lei 35
2010 1.561.667 lei 18.804 lei 36
2009 638.482 lei -51.971 lei 31
2008 814.454 lei 169.428 lei 24

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 97 zile+31 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,81%−1,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,15%−5,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,08×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,94×−0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 35,13%−29,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,02%−11,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 51,29%+6,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 91.280 lei−1.663 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,75×−0,84 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 152,65×+15,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,01%−2,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 327 din 1.120 firme active cu bilanț depus (CAEN 8001)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 1.578 firme active din sector
SectorCAEN 8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)8
Valoare totală (2025–2026)2.623.922 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 8.687.508 lei

Autorități: MUNICIPIUL ARAD

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2024–2026)33.791 lei

Cumpărători: GOSPODARIREA COMUNALA ARAD S.A., LICEUL Tehnologic "Francisc Neuman", LICEUL TEORETIC ADAM MÜLLER GUTTENBRUNN ARAD

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAX-GUARD SECURITY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAX-GUARD SECURITY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAX-GUARD SECURITY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAX-GUARD SECURITY SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 13729975, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000095023. Firma a fost înființată la data de 26 februarie 2001 și are ca obiect principal de activitate Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).

La ultima verificare, MAX-GUARD SECURITY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.925.024 lei și un rezultat net de 188.696 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAX-GUARD SECURITY SRL?

MAX-GUARD SECURITY SRL (CUI 13729975) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAX-GUARD SECURITY SRL în sectorul său?

MAX-GUARD SECURITY SRL ocupă locul 327 din 1.120 firme active cu bilanț depus în CAEN 8001 (Activități de investigații și servicii private de protecție), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAX-GUARD SECURITY SRL față de firmele din același domeniu?

MAX-GUARD SECURITY SRL este mai veche decât 95% dintre cele 1.578 firme active cu CAEN 8001.

Este MAX-GUARD SECURITY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAX-GUARD SECURITY SRL (CUI 13729975) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAX-GUARD SECURITY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAX-GUARD SECURITY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAX-GUARD SECURITY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAX-GUARD SECURITY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAX-GUARD SECURITY SRL plătitoare de TVA?

Da, MAX-GUARD SECURITY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAX-GUARD SECURITY SRL?

În anul 2025, MAX-GUARD SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.925.024 lei și un număr mediu de 43 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAX-GUARD SECURITY SRL?

Firmoscop analizează MAX-GUARD SECURITY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.