Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › COLOR DENT SRL

COLOR DENT SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 13761550 · J22/222/2001
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COLOR DENT SRL
CUI 13761550
Nr. Reg. Comerțului J22/222/2001
Sediu social Str. Morilor nr. 58, Mun. Iaşi, 700011

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

TAŞMOC PETRU BOGDAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.02.2001
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COLOR DENT SRL după CUI 13761550 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
752.515 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
246.284 lei
-9.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă32.7%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 8.898 de firme din Activități de asistență stomatologică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,0%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 86% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 139.510 lei20142015: 181.210 lei20152016: 220.490 lei20162017: 268.194 lei20172018: 326.822 lei20182019: 363.815 lei20192020: 432.733 lei20202021: 501.325 lei20212022: 487.623 lei20222023: 577.000 lei20232024: 720.265 lei20242025: 752.515 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 752.515 lei 246.284 lei 4
2024 720.265 lei 271.655 lei 4
2023 577.000 lei 216.036 lei 5
2022 487.623 lei 166.668 lei 4
2021 501.325 lei 192.402 lei 4
2020 432.733 lei 161.598 lei 4
2019 363.815 lei 46.181 lei
2018 326.822 lei 15.677 lei
2017 268.194 lei 33.879 lei 3
2016 220.490 lei 47.508 lei 2
2015 181.210 lei 36.712 lei 2
2014 139.510 lei 10.850 lei 2
2013 175.467 lei 45.748 lei 2
2012 165.275 lei 46.889 lei 2
2011 153.418 lei 32.917 lei 2
2010 140.164 lei 24.959 lei 2
2009 98.467 lei 6.876 lei 2
2008 81.947 lei 162 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 95 zile+85 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,73%−4,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,65%+32,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,66×−17,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,6×+0,55 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 76,21%+4,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,52%−20,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,35%−32,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 188.129 lei+8.063 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45×−0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 75,03×+19,11 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 54,78%−11,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.071 din 10.990 firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 13.792 firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COLOR DENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COLOR DENT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COLOR DENT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COLOR DENT SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 13761550, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/222/2001. Firma a fost înființată la data de 12 martie 2001 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, COLOR DENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 752.515 lei și un rezultat net de 246.284 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COLOR DENT SRL?

COLOR DENT SRL (CUI 13761550) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COLOR DENT SRL în sectorul său?

COLOR DENT SRL ocupă locul 2.071 din 10.990 firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COLOR DENT SRL față de firmele din același domeniu?

COLOR DENT SRL este mai veche decât 94% dintre cele 13.792 firme active cu CAEN 8623.

Este COLOR DENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COLOR DENT SRL (CUI 13761550) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COLOR DENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COLOR DENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COLOR DENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COLOR DENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COLOR DENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, COLOR DENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COLOR DENT SRL?

În anul 2025, COLOR DENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 752.515 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COLOR DENT SRL?

Firmoscop analizează COLOR DENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.