Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brașov › SABBIA SRL

SABBIA SRL

Înființată în 2001 · 25 de ani vechime · Mun. Făgăraş
CUI 13784368 · J2001000340082
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SABBIA SRL
CUI 13784368
Nr. Reg. Comerțului J2001000340082
Sediu social Str. TITU PERTEA nr. 7B, Municipiul Făgăraş, jud. Braşov, 2300
Telefon 213436

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

PODOSU STROIŢA DARIUS · administratorFLEŞARIU FLAVIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6612 · Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SABBIA SRL după CUI 13784368 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.193.887 lei
+21,0% vs 2024
Profit net 2025
204.962 lei
+65,1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.2%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.298 de firme din Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 36,1%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.307 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 492.211 lei20142015: 489.958 lei20152016: 44.462 lei20162017: 489.317 lei20172018: 496.018 lei20182019: 353.909 lei20192020: 399.695 lei20202021: 635.760 lei20212022: 831.949 lei20222023: 833.247 lei20232024: 989.090 lei20242025: 1.193.887 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.193.887 lei 204.962 lei 15
2024 989.090 lei 124.177 lei 15
2023 833.247 lei 90.316 lei 14
2022 831.949 lei 184.386 lei 14
2021 635.760 lei 161.990 lei 13
2020 399.695 lei 42.136 lei 12
2019 353.909 lei 96.714 lei 11
2018 496.018 lei 164.907 lei 12
2017 489.317 lei 180.837 lei 12
2016 44.462 lei 185.465 lei 12
2015 489.958 lei 176.586 lei 12
2014 492.211 lei 182.139 lei 11
2013 499.773 lei 205.994 lei 11
2012 320.705 lei 103.636 lei 6
2011 182.450 lei 19.196 lei 5
2010 176.187 lei 39.037 lei 4
2009 152.082 lei 30.537 lei 3
2008 157.490 lei 57.405 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 380 de zile+70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 173 de zile+161 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,17%+4,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 56,53%+3,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,77×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,3×+0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,47%+4,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,33%+1,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 43,47%−3,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 79.592 lei+13.653 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,54×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 258,7×−542,83 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 24,78%+7,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 132 din 530 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6612)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 813 firme active din sector
SectorCAEN 6612 · Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SABBIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SABBIA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SABBIA SRL, cu sediul în Mun. Făgăraş, are codul unic de înregistrare (CUI) 13784368, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000340082. Firma a fost înființată la data de 22 martie 2001 și are ca obiect principal de activitate Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare (CAEN 6612).

La ultima verificare, SABBIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.193.887 lei și un rezultat net de 204.962 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SABBIA SRL?

SABBIA SRL (CUI 13784368) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SABBIA SRL în sectorul său?

SABBIA SRL ocupă locul 132 din 530 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6612 (Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SABBIA SRL față de firmele din același domeniu?

SABBIA SRL este mai veche decât 82% dintre cele 813 firme active cu CAEN 6612.

Este SABBIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SABBIA SRL (CUI 13784368) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SABBIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SABBIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SABBIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SABBIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SABBIA SRL plătitoare de TVA?

Nu, SABBIA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SABBIA SRL?

În anul 2025, SABBIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.193.887 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SABBIA SRL?

Firmoscop analizează SABBIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 6612 din Brașov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.