Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › LAURENT COMPUTERS SRL

LAURENT COMPUTERS SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Sat Agigea Com. Agigea
CUI 13857630 · J13/1052/2001
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LAURENT COMPUTERS SRL
Cod fiscal (CIF) RO13857630
Nr. Reg. Comerțului J13/1052/2001
Sediu social Str. Nicolae Titulescu nr. 48 B, Sat Agigea Com. Agigea, jud. CONSTANŢA, 907015
Telefon 0241633643

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

COSMEANU LAURENŢIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.05.2001
CAEN6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LAURENT COMPUTERS SRL după CUI 13857630 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
185.565 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
45.826 lei
+36.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă24.7%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 43% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 200.533 lei20142015: 142.834 lei20152016: 120.455 lei20162017: 147.307 lei20172018: 179.957 lei20182019: 126.028 lei20192020: 136.367 lei20202021: 161.874 lei20212022: 145.410 lei20222023: 175.152 lei20232024: 146.512 lei20242025: 185.565 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 185.565 lei 45.826 lei 1
2024 146.512 lei 33.482 lei 1
2023 175.152 lei 65.668 lei 1
2022 145.410 lei 50.471 lei 1
2021 161.874 lei 65.547 lei 1
2020 136.367 lei 14.657 lei 2
2019 126.028 lei 10.233 lei 2
2018 179.957 lei 56.471 lei 2
2017 147.307 lei 36.387 lei 2
2016 120.455 lei -1.882 lei 2
2015 142.834 lei 13.210 lei 2
2014 200.533 lei 28.941 lei 3
2013 164.312 lei -3.849 lei 3
2012 278.884 lei 7.277 lei 2
2011 128.799 lei 1.204 lei 2
2010 106.004 lei 5.507 lei 1
2009 79.966 lei -5.075 lei 1
2008 67.461 lei -11.021 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 151 zile−39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 8 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,7%+1,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,47%−6,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,6×+0,16 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,66×−0,61 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,48%+0,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 37,33%+6,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,53%+6,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 185.565 lei+39.053 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,51×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 141,76×−121,75 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 37,96%+3,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 236 din 458 firme active cu bilanț depus (CAEN 6203)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.210 firme active din sector
SectorCAEN 6203 · Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LAURENT COMPUTERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LAURENT COMPUTERS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LAURENT COMPUTERS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LAURENT COMPUTERS SRL, cu sediul în Sat Agigea Com. Agigea, are codul unic de înregistrare (CUI) 13857630, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/1052/2001. Firma a fost înființată la data de 2 mai 2001 și are ca obiect principal de activitate Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6203).

La ultima verificare, LAURENT COMPUTERS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 185.565 lei și un rezultat net de 45.826 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LAURENT COMPUTERS SRL?

LAURENT COMPUTERS SRL (CUI 13857630) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LAURENT COMPUTERS SRL în sectorul său?

LAURENT COMPUTERS SRL ocupă locul 236 din 458 firme active cu bilanț depus în CAEN 6203 (Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LAURENT COMPUTERS SRL față de firmele din același domeniu?

LAURENT COMPUTERS SRL este mai veche decât 99% dintre cele 1.210 firme active cu CAEN 6203.

Este LAURENT COMPUTERS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LAURENT COMPUTERS SRL (CUI 13857630) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LAURENT COMPUTERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LAURENT COMPUTERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LAURENT COMPUTERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LAURENT COMPUTERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LAURENT COMPUTERS SRL plătitoare de TVA?

Da, LAURENT COMPUTERS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LAURENT COMPUTERS SRL?

În anul 2025, LAURENT COMPUTERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 185.565 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LAURENT COMPUTERS SRL?

Firmoscop analizează LAURENT COMPUTERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.