Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › RCW ROMANIA S.R.L.

RCW ROMANIA S.R.L.

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 13864360 · J2001000506356
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RCW ROMANIA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO13864360
Nr. Reg. Comerțului J2001000506356
Sediu social Str. Parma nr. 2, Mun. Timişoara
Telefon 0256306057

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GALLIA FEDERICO ALESSANDRO · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.05.2001
CAEN2893 · Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RCW ROMANIA S.R.L. după CUI 13864360 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
99.789.783 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
9.643.283 lei
+22.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.7%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 27.312.638 lei20142015: 30.027.650 lei20152016: 31.495.033 lei20162017: 41.312.736 lei20172018: 41.395.298 lei20182019: 52.558.451 lei20192020: 33.363.787 lei20202021: 65.548.107 lei20212022: 93.223.502 lei20222023: 84.214.771 lei20232024: 86.293.251 lei20242025: 99.789.783 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 99.789.783 lei 9.643.283 lei 77
2024 86.293.251 lei 7.876.115 lei 72
2023 84.214.771 lei 8.552.283 lei 73
2022 93.223.502 lei 10.849.426 lei 76
2021 65.548.107 lei 3.651.821 lei 67
2020 33.363.787 lei 1.346.539 lei 61
2019 52.558.451 lei 4.476.274 lei 64
2018 41.395.298 lei 1.848.438 lei 65
2017 41.312.736 lei 1.544.709 lei 58
2016 31.495.033 lei 2.973.352 lei 52
2015 30.027.650 lei 2.697.171 lei 48
2014 27.312.638 lei 2.448.533 lei 47
2013 20.990.953 lei 1.358.096 lei 46
2012 13.364.520 lei 528.515 lei 45
2011 18.374.354 lei 1.424.477 lei 46
2010 21.466.671 lei 2.779.063 lei 45
2009 15.117.366 lei 1.184.853 lei 42
2008 16.948.999 lei 865.899 lei 43

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 60 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 87 zile+20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,66%+0,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,87%+8,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,72×−1,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,37×+0,14 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,49%+3,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,72%+1,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,14%−8,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.295.971 lei+97.454 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,63×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,79×−0,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 63 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,06%−0,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2 din 72 firme active cu bilanț depus (CAEN 2893)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 98 firme active din sector
SectorCAEN 2893 · Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RCW ROMANIA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RCW ROMANIA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RCW ROMANIA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RCW ROMANIA S.R.L., cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 13864360, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000506356. Firma a fost înființată la data de 4 mai 2001 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului (CAEN 2893).

La ultima verificare, RCW ROMANIA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 99.789.783 lei și un rezultat net de 9.643.283 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RCW ROMANIA S.R.L.?

RCW ROMANIA S.R.L. (CUI 13864360) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RCW ROMANIA S.R.L. în sectorul său?

RCW ROMANIA S.R.L. ocupă locul 2 din 72 firme active cu bilanț depus în CAEN 2893 (Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea produselor alimentare, băuturilor și tutunului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RCW ROMANIA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RCW ROMANIA S.R.L. este mai veche decât 78% dintre cele 98 firme active cu CAEN 2893.

Este RCW ROMANIA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RCW ROMANIA S.R.L. (CUI 13864360) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RCW ROMANIA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RCW ROMANIA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RCW ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RCW ROMANIA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RCW ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RCW ROMANIA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RCW ROMANIA S.R.L.?

În anul 2025, RCW ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 99.789.783 lei și un număr mediu de 77 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RCW ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop analizează RCW ROMANIA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.