Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › INTERSERVMEDICA SRL

INTERSERVMEDICA SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 13873929 · J2001000666128
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTERSERVMEDICA SRL
CUI 13873929
Nr. Reg. Comerțului J2001000666128
Sediu social Str. Iugoslaviei nr. 8, Mun. Cluj-Napoca, 400423
Telefon 0264441660

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POP ANCA DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 18.12.2019
CAEN9623 · Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTERSERVMEDICA SRL după CUI 13873929 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
289.784 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
45.227 lei
+313.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.6%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 339 de firme din Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,3%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 467 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 0 lei20112012: 0 lei20122013: 0 lei20132014: 0 lei20142015: 810 lei20152016: 2.221 lei20162020: 185.011 lei20202021: 295.161 lei20212022: 293.058 lei20222023: 297.767 lei20232024: 289.108 lei20242025: 289.784 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 289.784 lei 45.227 lei 7
2024 289.108 lei -21.230 lei 8
2023 297.767 lei -34.455 lei 7
2022 293.058 lei 2.285 lei 9
2021 295.161 lei 25.226 lei 8
2020 185.011 lei 34.338 lei 5
2019 -783 lei 0
2018 0 lei
2017 0 lei 0
2016 2.221 lei -199 lei 1
2015 810 lei -2.373 lei 1
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei
2010 -50 lei
2009
2008 -7.638 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 42 zile−27 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,61%+22,95 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 119,63%−1.323,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,84×+0,77 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 160,49%+722,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -19,63%+1.323,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 41.398 lei+5.259 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,28×−66,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 17,87%+24,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 253 din 1.311 firme active cu bilanț depus (CAEN 9623)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 3.542 firme active din sector
SectorCAEN 9623 · Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTERSERVMEDICA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTERSERVMEDICA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTERSERVMEDICA SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 13873929, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000666128. Firma a fost înființată la data de 9 mai 2001 și are ca obiect principal de activitate Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur (CAEN 9623).

La ultima verificare, INTERSERVMEDICA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 289.784 lei și un rezultat net de 45.227 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTERSERVMEDICA SRL?

INTERSERVMEDICA SRL (CUI 13873929) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă INTERSERVMEDICA SRL în sectorul său?

INTERSERVMEDICA SRL ocupă locul 253 din 1.311 firme active cu bilanț depus în CAEN 9623 (Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTERSERVMEDICA SRL față de firmele din același domeniu?

INTERSERVMEDICA SRL este mai veche decât 99% dintre cele 3.542 firme active cu CAEN 9623.

Este INTERSERVMEDICA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTERSERVMEDICA SRL (CUI 13873929) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTERSERVMEDICA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTERSERVMEDICA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTERSERVMEDICA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTERSERVMEDICA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTERSERVMEDICA SRL plătitoare de TVA?

Nu, INTERSERVMEDICA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTERSERVMEDICA SRL?

În anul 2025, INTERSERVMEDICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 289.784 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTERSERVMEDICA SRL?

Firmoscop analizează INTERSERVMEDICA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.